Site Haritası l
Site İçi Ara
E-Belediye
Sosyal Ağlar

Hava Durumu 
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Hendek
Sanayi
Orjinal Resim
Sanayi

İlçemiz içerisinden geçen D-100 karayolu ve güneyinden geçen TEM otoyolunun sağladığı ulaşım kolaylığı, ilçede 2.Organize Sanayi Bölgesi kurulması imkanı yaratmıştır. Bu bölgede yoğun bir fabrikalaşma faaliyeti gerçekleşmiştir.

Gerek 1997 yılında kurulan 2. Organize Sanayi Bölgesi, gerekse diğer sanayi alanlarında fabrikalaşma artarak devam etmektedir. Bunların dışında Küçük Sanayi Sitemiz de faaliyettedir.

İlçeyi çevreleyen dağlarda akan su kaynakları üzerine tüm çevre illere dağımı yapılan fabrikalar kurulmuştur. Türkiye'nin önde gelen firmalarından olan Aytaç Su, Kardelen Su, Elmacık Su, Flora Su kaynakları ve fabrikalarının bulunmaktadır.

Ülkenin her köşesinde karayolu ile ulaşım her an mümkün olup, nakliyecilik de gelişmiştir. Yurt içi ve yurt dışı taşımacılığında ilçedeki araçların katkısı büyüktür. İlçedeki tır taşımacılığı hayli ilerlemiştir.

İlçe halkı önceden tütün tarımcılığı ile geçinirken, bugün geçiminin büyük bir bölümünü fındık üretimi ile sağlamaktadır. İlçe halkı günlük ihtiyaçlarını Salı günleri kurulan sebze, meyve ve giyim pazarından karşılamaktadır. Ovalık kesimlerde sığır, yaylalarda ise koyun beslenir.

İlçede pek çok fındık entegre fabrikası mevcuttur. Bu fabrikalar özellikle kadın istihdamında ilçeye önemli katkı sağlamaktadır.

İlçede Sakarya Üniversitesi´ne bağlı olarak Eğitim Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu eğitim vermekte, öğrenciler ilçe ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

İlçede 9 bankanın şubesi mevcuttur. Bunlar; Garanti, Halk, Ziraat, Finans, Vakıf, İş, Yapı Kredi, Deniz Bank ve Ak Bank’tır.