Hendek Belediyesi

19 MAYIS HENDEK´TE COŞKUYLA KUTLANDI

Geri

19 MAYIS HENDEK´TE COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS HENDEK´TE COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Meydanına kadar süren Gençlik Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile devam edip, Yeni Spor Salonunda son buldu.

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları İlçe Protokolü ve Öğrencilerin katılımıyla Gençlik Yürüyüşüyle başladı. Hendek Kaymakamlığı önünde toplanan İlçe protokolü ve öğrencilerden oluşan kortej, Muammer Sencer Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyerek halkı selamladı. Dev Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı eşliğinde yürüyen kortej Cumhuriyet Meydanında son buldu. Gençlik Yürüyüşü vatandaşlar tarafından büyük beğeni aldı.

TÖRENE YOĞUN KATILIM 
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk sunma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Askeri erkan, Bürokratlar, Daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Okul müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ANITA ÇELENK SUNULDU
Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürünün anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak Cumhuriyet Meydanındaki tören son buldu.

KUTLAMALAR YENİ SPOR SALONUNDA DEVAM ETTİ

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreni sonrası İlçe protokolü ve vatandaşlar Hendek Yeni Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu halkı selamladı. Hendek İlçe Spor Müdürü tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak Halk Eğitim merkezi folklor ekibi, Şehit Mahmutbey Ortaokulu Folklor ekipleri tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi. Hendek Spor Kulüpleri Jimnastik ve Karate sporcuları ile Hendek Taekwondo Kulübü sporcuları tarafından jimnastik ve Karate gösterileri yapıldı. Gösteriler sonrası etkinlikleri kapsamında İlçede yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere İlçe Protokolü tarafından hediyelerinin takdim edilmesiyle birlikte tören sona erdi.

MOTOSİKLET SÜRÜŞÜ VE KONSERE DAVET

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerin devam ettiği hatırlatıldı. Bu kapsamda saat 16.00’da Bayraktepe’den başlayıp Atatürk Parkında son bulacak olan 19 Mayıs Motosiklet sürüşü ve ardından Atatürk Parkında saat 17.00’da başlayacak olan 19 Mayıs Gençlik Konserine tüm Hendek halkı davet edildi.