Hendek Belediyesi

AKAR VE BABAOĞLU SEL´İN VURDUĞU MAHALLELERDE

Geri

AKAR VE BABAOĞLU SEL´İN VURDUĞU MAHALLELERDE

AKAR VE BABAOĞLU SEL’İN

VURDUĞU MAHALLELERDE

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile birlikte sel felaketinin yaşandığı mahallelerde incelemeler yaparak, vatandaşla buluştu. Ekiplerden bilgiler alan Başkan Babaoğlu, “Yaralarımızı hep birlikte güçlü bir şekilde saracağız.” derken, İl Başkanı Ziya Akar, “Hendek’te olağanüstü bir çaba var. Tüm imkanlar seferber edilmiş durumda. Hendek, Kocaali ve Akyazı başta olmak afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun ” dedi.

 

SEL VE TAŞKIN

Hendek Belediyesi ekipleri ilçe genelinde etkisini sürdüren şiddetli yağış dolayısıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 5 gündür devam eden ve Hendekte ’de etkili olan şiddetli yağışın taşkınlara ve Sel’e yol açtı. Yoğun yağış sonucu meydana gelen olumsuzluklardan etkilenen vatandaşların yardımına ise Hendek Belediyesi koştu. Hendek Belediyesi ekipleri gelen ihbarlar doğrultusunda su baskını, tıkanan büzlerin ve mazgalların açım işlemleri, dere yatağı açma, heyelan sonrası oluşan toprak kayması gibi olumsuzluklara anında müdahale ediyor. Taşkın yaşanan noktalardaki suları tahliye eden ekipler, rögar kapaklarında meydana gelen tıkanıklıkları açarken, dere yataklarında oluşan taşmalara da müdahale ediyor.

 

MAHALLELERDE MÜCADELE

Çalışmalarını mesai mefhumu gözetmeksizin gece boyunca devam eden ekipler, Dereköy, Göksu, Gündoğan, Kahraman, Yeşilvadi, Çamlıca, Kargalı Hanbaba,Yağbasan, Aksu, İkramiye, Sivritepe, Uzuncaorman, Türbeköy, Rasimpaşa, Kurtuluş, Yenimahalle, Yeniyayla, Yarıca mahallelerimizde yol ve kanal açma çalışmaları yaparak yolları temizlendi ve ayrıca heyelan yaşanan bölgelerde de tedbirler aldı. Bu mahallelerde günlerdir çalışmalar devam ediyor.  Son olarak MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile birlikte selin yaşandığı Çamlıca ve Çağlayan mahallesinde incelemeler yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’dan ve ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

ANINDA MÜDAHALE EDİYORUZ

Mahallelerle koordinasyonu sağlayıp Başkan Turgut Babaoğlu’nun talimatları doğrultusunda sel ve taşkınlar sonucu oluşabilecek olumsuzlukları engellenmek için ekiplerle birlikte canla başla mücadele eden Hüdaverdi Bahadır’dan bilgiler alan Akar ve Babaoğlu, vatandaşları dinledi.  Ekiplerin alarm durumlarının devam edeceğini dile getiren Babaoğlu, “Vatandaşlarımız merak etmesin tüm ekiplerimizle ve araçlarımızla görevimizin başındayız. Ekiplerimiz her türlü olumsuzluğa anında müdahale ediyor, kimseyi yalnız bırakmıyoruz” diye konuştu.

 

HASAR TESPİTLERİ YAPILACAK

Babaoğlu, “Aşırı yağışların getirdiği olumsuzluklara karşı tüm ekiplerimizle sahada çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.   Mahallelerimizde yol ve kanal açma çalışmaları yapılırken, yollar temizlendi ayrıca heyelan yaşanan bölgelerde tedbirler alındı. Bugünde MHP İl Başkanımız Sn. Ahmet Ziya Akar ile birlikte selin yaşandığı Çamlıca ve Çağlayan mahallesinde incelemeler yaptık. Başkan Yardımcım Sn. Hüdaverdi Bahadır’dan ve ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Vatandaşlarımızı dinleyerek, sorunların kısa sürede çözüleceğini ifade ettik. Yaralarımızı hep birlikte güçlü bir şekilde saracağız. Hemşerilerimizin yanındayız.  Rabbim vatanımızı ve milletimizi her türlü afetten korusun” dedi.

 

DEVLET MİLLETİN YANINDA

İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “Hendek’te olağanüstü bir çaba var. Ekipler sahada zor koşullarda görev yaparak olumsuzlukları engellemeye çalışıyor. Kocaali ve Akyazı’da sel felaketleri oldu. Akyazı’da bir amcamız sel sularına kapılarak can verdi. Toprağa verilen amcamıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Allah acılı ailelerine sabır versin. Rabbim vatanımızı ve milletimizi her türlü afetten korusun. Devletimiz her daim milletinin yanında. Tüm imkanlar seferber edilmiş durumda. Hendekli hemşerilerimize de çok geçmiş olsun” dedi.