Hendek Belediyesi

ALT VE ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ

Geri

ALT VE ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ

ALT VE ÜST YAPI SEFERBERLİĞİ

Güçlü alt yapı sağlam gelecek parolasıyla Yenimahalle’nin yağmur hattı çalışmalarını devam ettiren Hendek Belediyesi, bir yandan biten sokaklarda üst yapıya başlarken diğer yandan ara sokak bağlantılarını tek tek tamamlıyor.

KALICI OLACAK

Hendek Belediyesi ekipleri yıllardır ihmal edilen altyapı sorununa çözüm getirmek adına başlattığı Yenimahalle yağmur suyu hattı çalışmasında sona yaklaştı. Çalışmalar kapsamında cadde cadde ilerleyen ekipler, Beştepeler Caddesinin altyapı çalışmalarını tamamlayarak üst yapı çalışmalarına geçti. Asfaltlama çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte ekiplerin Servetiye Caddesine geçecek.

Üst yapı çalışmaları kapsamında yağmur suyu ızgara ve bordür çalışmalarının yanı sıra mevcut yolda yenileme başladı. Tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından asfalt serim işlemleriyle Beştepeler Caddesi kronik sorunları giderilmiş olarak yeni bir görünüme kavuşmuş olacak.

SERVETİYE

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz şuan Beştepeler Caddesinden 2060. sokağa girmiş bulunmakta. Bir ucu Beştepeler Caddesine diğer ucu ise Servetiye Caddesine bağlanacak olan yağmur suyu hattının 2060 Sokak ve 2059 Sokak Güzergâhından Servetiye Caddesine geçişi sağlanacak. Çevre yoluna kadar ulaşacak hatlarla caddelerin sağ ve solundaki sokaklara da ihtiyaç durumunda hat uzatılarak yağmur suları bu vasıtayla toplanacak. Ekiplerimiz Yenimahalle Yağmur suyu hattı çalışmalarında sona çok yakın” denildi.