Hendek Belediyesi

ALT VE ÜST YAPIYA REKOR YATIRIM

Geri

ALT VE ÜST YAPIYA REKOR YATIRIM

Mecliste çalışmaları anlatan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek’in alt ve üst yapısında kalıcı çözümler üreterek rekor yatırımlara imza attıklarını söyledi. Babaoğlu, “Sıcak asfalt, kilitli parke, yağmur suyu başta olmak nerede sorun varsa neşteri vuruyoruz. Altyapısı biten bölgelerde üst yapı yenilemeleri devam ediyor, hızla çözülecek” diyerek rakam rakam 41 ayda yapılanları anlattı.

 KALICI ÇÖZÜMLER

Mahalleler yaşanan sorunlara yerinde dokunuşlarla çözüm ürettiklerini dile getiren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Belediyesi olarak sahada nerede sorun varsa anlık müdahaleler gerçekleştirdiklerini, kalıcı çözümler ürettiklerini ifade etti. Başkan Babaoğlu son 41 ayda 26 mahalleyi etkileyen 3 ayrı afet sonrasında gerekli tedbirleri hızlı bir şekilde alındığını ifade etti. Başkan Babaoğlu, Kilitli parke, yaya yolu, sıcak asfalt, yeni yol, asfalt yol bakım, beton yol malzeme serimi ve stabilize yol bakımı gibi 41 ay da Hendek’in genelinde rekor yatırımlar yaparak mahalleleri her geçen gün daha da güzelleştirdiklerini ifade etti.

 KİLİTLİ PARKE 320 BİN METREKARE

41 ay da 320 bin metrekare kilitli parke, 34,5 km yaya yolu, 25 bin metrekare beton yol yaptıklarını ifade eden Başkan Babaoğlu, “Hendek Belediyesi olarak ekiplerimiz 91 mahallemize hizmet noktasında her yerde. Tarla yollarımız, asfaltı yapılmamış, altyapısı bitmemiş kısmı olarak faal olan birçok yolumuzun ihtiyaçlarını da karşılamaya devam ediyoruz. Malzeme serimi ve stabilize yol bakımında 892 km’ ye ulaştık. Hendek Belediyesi olarak üst yapı hamlesinde ise 26 km sıcak asfalt, yeni açılan yollarla ise 34,5 km ulaşım ağına ulaştık. Her gün üzerine koyarak 32 km’lik alanda asfalt yama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 YENİMAHALLE YAĞMUR SUYU ÇİLESİ SONA ERDİ

Babaoğlu, “Yürümekte, araçla geçişte zorluk çektiğimiz Yenimahalle’de 13,5 km uzunluğunda yağmur suyu hattı inşa edilerek yağmur suyu çilesi sona erdirildi. 480 adet yağmur suyu ızgarası montajı gerçekleştirdik. Tabi ki bunlar yapılırken öncesinde ve sonrasında problemlerin çıktığı anlar oldu. Arkadaşlarımız tüm bunları takip edip sorunları gidermeye devam ediyor. Bozuk, hasarlı yolları biliyor, program dahilinde yapıyoruz. Mücadelemiz, çalışmamız, gayretimiz devam ediyor. Yine özellikle şehir merkezi dışında kalan mahallelerimizde altyapı ile ilgili yaklaşık 33 km yeni hatlar inşa ederek 116 km’lik tıkanan sorunlu olan alanlarda tamirat yaptık. Hesap yapacak olursak montaj ve işçilik maliyeti ciddi rakamlara mal olacak işleri Hendek Belediyesi olarak daha ucuza kendimiz gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız işlerin malzemesini biz üretip montajını da biz gerçekleştiriyoruz” dedi.

 BAHANE DEĞİL HİZMET ÜRETİYORUZ

Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarını ifade eden Başkan Babaoğlu, “ Biz durum tespiti elbette yapacağız. Yaşanan afetler ve pandemi tüm planlarımızı bozdu. Hendek merkezinde sel olmamış olabilir fakat Hendek sadece merkezden ibaret değil. Hendek’in kırsalında yaklaşık olarak 26 mahallemizde 39 ayrı bölgede doğal afetle mücadele ettik. Bu afetin Devletimize ve Belediyemize maliyeti 30 milyon lira. Halen daha yaraları sarmaya devam ediyoruz. İhalesi hazır köprülerimiz var onları inşa edeceğiz. Sel sonrası zarar gören yeni yapmış olduğumuz yolları tekrardan yapacağız. Çok ciddi bir çalışma söz konusu. Bu vesileyle tüm çalışma arkadaşlarıma da özverili ve gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.