Hendek Belediyesi

ANNE VE BABALARA TAVSİYELER

Geri

ANNE VE BABALARA TAVSİYELER

Hendek Belediyesi ve Düzce Özel Çağsu Hastanesi işbirliğinde Atatürk Parkı içi Nikah ve Toplantı Salonunda, ‘Çocuk sağlığı ve hastalıkları’ konulu söyleşi düzenledi.

 

KATILIM

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rıfat Can Öztürk tarafından ikinci kez düzenlenen çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda düzenlenen söyleşiye Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun yanı sıra anne ve babalar katıldı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları hakkında bilgiler veren Öztürk, ailelere çocukların hastalıklardan nasıl korunacağını ve bağışıklık sisteminin çocuklar için önemini anlattı.

 

ÖNCE KENDİMİZİ KORUMALIYIZ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rıfat Can Öztürk, çocukları korumanın en önemli yollarından birisinin anne ve babanın kendisini hastalıklardan korumak olduğunu söyledi. Hastalık ve virüsler için gerekli önlemler alındıkça korkulacak bir şey olmadığını söyleyen Öztürk çocukların bağışıklık sisteminin yaşlılara göre daha dayanıklı olduğunu belirtti. Ayrıca alerjinin bağışıklık sistemini olumsuz etkilediğini de ifade eden Dr. Rıfat Can Öztürk ailelere gereksiz antibiyotikten uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu seminerin sonunda Dr. Rıfat Can Öztürk’e verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.