Hendek Belediyesi

AŞAĞIÇALICA´YA GÜÇLÜ HİZMET

Geri

AŞAĞIÇALICA´YA GÜÇLÜ HİZMET

AŞAĞIÇALICA’YA GÜÇLÜ HİZMET

Mahallelerde hizmet seferberliğini sürdüren Hendek Belediyesi ekipleri, Aşağıçalıca Mahallesinde yağmur suyu alt yapı ağını genişleterek güçlendirdi. Başkan Turgut Babaoğlu, taşkın riskini ortadan kaldıracak olan bu çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

KALICI ÇÖZÜMLER, SAĞLAM ALT YAPI

Hendek’in kronikleşmiş sorunlarına kalıcı çözümler getiren Hendek Belediyesi ekipleri; mahallelerde başlattığı çalışmaları Aşağıçalıca’da sürdürdü.  Aşağıçalıca’da daha önce ki yıllarda 600’lük beton borular ile yapılan yağmursuyu hattına ilave olarak 400’lük beton borularla yeni hatlar ekleyerek yağmursuyu ağı genişletiliyor. Güçlendirilerek uzatılan yağmursuyu şebeke hattı tamamlandığında Aşağıçalıca mahallesinin merkez ve ana yollarında aşırı yağışlar sonrasında oluşacak su taşkınlarının önüne geçilmiş olacak.

BABAOĞLU: TAŞKIN SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ

İlçe genelinde devam eden çalışmalar hakkında konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “ Yağmur suyu ve diğer altyapı çalışmalarımız sorunlu mahallelerimizde hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimiz Aşağıçalıca mahallemizde önceki yıllarda yine belediyemiz tarafından yapılan hattın yetersiz olduğunu ve taşkınlara sebep olduğunu tespit etti. Tespitler sonrasında başlayan tamamlandığında yağmur suyu şebeke hatları ile yaşanabilecek sel ve taşkınların önüne geçilmiş olacak” dedi.

Aşağıçalıca Mahallesinde taşkınların önüne geçmek adına yapılan çalışmalar mahalle sakinleri tarafından da büyük beğeni topladı.