Hendek Belediyesi

ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

Geri

ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

Şehir trafiğine kalıcı bir şekilde çözüm üretmek adına mühendisler tarafından hazırlanan Ulaşım Ana Eylem Planı çalışmaları hızla devam ederken, bir haber sitesinde itfaiye aracının Başpınar Caddesinde kavşaktan dönemediği için yolunu değiştirmek zorunda kaldığı ifadelerine yer verilmiştir.

Dün bir kedinin ağaçta mahsur kaldığı ihbarını alan Büyükşehir Belediyesi Hendek İtfaiye Grup amirliği ekipleri, Başpınar Mahallesi 1133 numaralı sokaktan geçerek olay yerine intikal etmiştir. Bu sırada Başpınar Caddesi yeni kavşağında sola dönen (9 metrelik) itfaiye aracının şoförü, ihbarı yapan vatandaşın uyarısı ile yönünü değiştirmiş ve ihbarın yapıldığı diğer noktaya gitmiştir.

Anlaşılacağı üzere itfaiye aracının yeni yapılan yolda dönüş yapamadığı için yolunu değiştirmek zorunda kaldığı ifadeleri tamamen asılsızdır. Ayrıca haberi yapan kişinin belediye hizmetlerini karalama gayreti içinde olduğu açıkça bir kez daha görülmüştür.

Aynı haber sitesinde yayınlanan bu ve buna benzer haberlerin sistematik bir şekilde yapılmasının altında yatan nedenin ticari ilişkilerin yeniden kurulmak istemesinden kaynaklanmakta olduğunu, bu nedenle kamuoyunun bu sitede belediyemiz aleyhine yer alan yazılara itibar etmemesini rica ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.