Hendek Belediyesi

BABAOĞLU: BU GÜZELLİKLER DEVAM EDECEK

Geri

BABAOĞLU: BU GÜZELLİKLER DEVAM EDECEK

BABAOĞLU: BU GÜZELLİKLER DEVAM EDECEK

Hendek Belediyesi ve MHP KAÇEP Komisyon Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel olarak düzenlenen Meryem Akyüz ve Ebru Polat konseri büyük ilgi gördü. Coşku dolu geceye Hendekli kadınlar akın ederken, Uludere’de şarkılar türküler söylendi, halay ve horon eksik olmadı.

KADINLARA ÖZEL ETKİNLİK

Uludere Sosyal Tesislerinde Hendek Belediyesi ve MHP Hendek İlçe Teşkilatı Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP) Komisyon Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel düzenlenen konser Hendekli kadınlara unutulmaz bir akşamı yaşattı. Gecede ilk olarak Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden olan yerel sanatçı Meryem Akyüz sahne aldı. Her yaştan kadının katıldığı konsere ilgi büyük oldu. Uzun bir aradan sonra konser keyfi yaşayan Hendekli kadınlar halka oluşturarak horon oynadılar. Akyüz’e MHP KAÇEP Komisyon Başkanlığı tarafından çiçek, selamlama yapmak üzere salona gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından da günün anısına hediye takdim edildi. KAÇEP Komisyon Başkanı Zübeyde Gürbüz tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, salona akın eden tüm kadınlara teşekkür etti.

MERYEM AKYÜZ-EBRU POLAT

Gecenin ilerleyen saatlerinde Türk pop müziğinin ünlü sesi Ebru Polat ve ekibi sahne aldı. Birbirinden güzel şarkılarını Hendekli kadınlar için seslendiren Ebru Polat, kendisini dinlemeye gelen Hendekli kadınları söylediği şarkılarla coşturdu. Eğlencenin artmasıyla birlikte Ebru Polat’ın seslendirdiği şarkılara kadınlar hep bir ağızdan eşlik ederek oynadılar. Konser sonunda Başkan Turgut Babaoğlu’nun eşi Esra Babaoğlu hanımefendi tarafından şarkıcı Polat’a hediye takdim edilirken, MHP KAÇEP Komisyon Başkanı Zübeyde Gürbüz ise çiçeklerle Polat’ı uğurladı. Ebru Polat, salonu dolduran tüm kadınlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek tüm Hendekli kadınların gününü kutladı.

SELAMLAMA İÇİN GELİP AYRILDILAR

Meryem Akyüz’ün sahne aldığı esnada salona gelen MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu kısa bir selamlama konuşması yaptı. MHP İlçe Başkanı Namlı,   “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Neşeniz sevinciniz inşallah hiç eksik olmasın” derken Başkan Babaoğlu ise,  “Bu günün daha güzel günlerin başlangıcı olması temenni ediyoruz. Kadınları sadece 8 Mart Kadınlar Gününde değil her gün ve günün her anında özel ve değerlidir. Bu akşamdan anladığım kadarıyla sanırım bizim bu tarz etkinlikleri daha sık yapmamız gerekiyor. Sanırım pandemi süreci özleminizi arttırdı. Bu yazın sizler için birkaç etkinlik daha yapacağız söz veriyorum. Bu akşamda emeği geçen herkese ve siz değerli kadınlarımıza teşekkür ediyorum iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çekilişle çeşitli hediyelerin verildiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Konseri sona erdi.