Hendek Belediyesi

BABAOĞLU: SELİN YARALARI SARILIYOR

Geri

BABAOĞLU: SELİN YARALARI SARILIYOR

BABAOĞLU: SELİN YARALARI SARILIYOR

Sel baskınında zarar gören mahallelerde yapılan çalışmaları inceleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Çamlıca, Sarıyer, Bayraktepe, Nuriye Mahallesi (Uludere) ve çevresinde ilk belirlemelere göre alt ve üst yapıda 10 milyon liraya yakın bir zarar var” dedi.

YERİNDE TESPİT

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, aşırı yağmur yağışının ardından sel baskınının yaşandığı mahallelerde incelemeler yaptı. Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ile birlikte mahalleleri gezerek teknik bilgiler alan Başkan Babaoğlu, yoğun yağışının başladığı andan itibaren vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ekiplerin aralıksız görevde olduğunu söyledi. Başkan Babaoğlu selden zarar gören bölgelerde sıkıntıların giderilmesi için çalışmaların hızlı bir şekilde başladığını da dile getirdi.

KESİN TESPİT SÜRÜYOR

Ekiplerin zarar tespit çalışmalarına devam ettiğini anlatan Başkan Babaoğlu, “Selin etkilediği mahallelerde ilk belirlemelere göre 10 milyon liraya yakın bir zarar var. Yollar, köprüler, menfezler ve yol istinat duvarları başta olmak üzere mahallelerimizde oluşan zararlar için kesin tespit çalışması sürüyor.  Bir yandan olumsuzluklar giderilirken, diğer yandan alt ve üst yapıda meydana gelen zararın giderilmesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLECEK 

Bursa başta olmak üzere ülkemizin çeşitli illerinde yaşanan sel felaketlerine değinerek geçmiş olsun mesajı yayınlayan Babaoğlu, “ Allah ülkemizi ve milletimizi korusun. Çok şükür Hendek’te üzücü bir olay yaşanmadı. Su baskını yaşanan evlerimizde SASKİ ekipleriyle birlikte tahliye çalışması yapılarak vatandaşlarımızın yardımına koştuk ” dedi.

AFAD-DSİ-SASKİ İŞBİRLİĞİ

AFAD, DSİ ve SASKİ ekiplerine de teşekkür eden Başkan Babaoğlu, “ İlk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Çalışmalarımızla da sorunlara kalıcı çözümler üreteceğiz” diye konuştu. Babaoğlu mahalle sakinleriyle de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve sorunları dinledi.