Hendek Belediyesi

BABAOĞLU´NDAN YERLİ VE MİLLİ VURGUSU

Geri

BABAOĞLU´NDAN YERLİ VE MİLLİ VURGUSU

BABAOĞLU’NDAN YERLİ VE MİLLİ VURGUSU

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun Ankara’da toplantısına katılarak TUSAŞ temaslarında yer alan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Hürjet, Atak, Anka, Gökbey, Göktürk ve Hürkuş başta olmak üzere tüm yatırımlar Türk Milletinin alın teri, geleceğinin teminatıdır.” dedi.

BAŞKANLAR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun Ankara’da gerçekleştirdiği Şubat ayı toplantısına katıldı. Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu’nun Ankara’da düzenlenen toplantıları kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ziyaret edilip, TUSAŞ’ın projeleri de yerinde görülerek platform üyeleri ve katılımcılar tarafından incelendi,projeler yerinde görülerek inceleme fırsatında bulunuldu.

TEMASLAR

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir ve platform üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun yanı sıra  Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay ve davetliler katılım gösterdi. Başkan Babaoğlu ve katılımcılar tarafından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) atak helikopterleri, insansız hava aracı Anka, Hürjet ile Gökbey helikopteri gibi milli ve yerli projeleri yerinde görerek inceleme fırsatında bulundular.

YERLİ VE MİLLİ

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, katılımcılara bilgiler verirken yatırım, projeler ve kurumun vizyonu anlatıldı. Projeler ve yatırımlarla ülkemizin yegane havacılık ve uzay merkezi haline gelen TUSAŞ ile gurur duyduklarını söyleyen Başkan Babaoğlu, “Havacılık sektöründe yerli ve milli üretimleriyle savunma sanayimizin gelişimine büyük katkıları olan TUSAŞ ileri teknolojik imkanlarıyla Türk Milletinin gözbebeğidir. Hürjet, Atak, Anka, Gökbey, Göktürk ve Hürkuş başta olmak üzere tüm yatırımlar Türk Milletinin alın teri, geleceğinin teminatıdır” dedi. Başkan Babaoğlu geziler sonrasında yaptığı değerlendirmede Atatürk’ün, ‘İstikbal göklerdedir’ veciz sözünü de hatırlattı.