Hendek Belediyesi

BAŞKAN BABAOĞLU: DAHA BÜYÜK ORGANİZASYONLARA İMZA ATALIM

Geri

BAŞKAN BABAOĞLU: DAHA BÜYÜK ORGANİZASYONLARA İMZA ATALIM

BAŞKAN BABAOĞLU:  DAHA BÜYÜK

ORGANİZASYONLARA İMZA ATALIM

Sakarya 3. Tarım, Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda bu fuarın daha büyük alanda ve daha kapsamlı bir şekilde yapılabileceğini ifade ederek, “Tüm ilçelerimizin güzelliklerini hep birlikte kenetlenerek gösterelim, büyük organizasyonların merkezi olalım” dedi. Başkan Babaoğlu Hendek standında protokolü ağırladı.

PAZAR GÜNÜNE KADAR

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesinin işbirliğinde pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen fuar geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da GL Platform Fuarcılık şirketi tarafından 3. kez Hendek Ticaret Merkezinde bulunan kapalı Pazar yerinde düzenleniyor. Tarımın yanı sıra hayvancılık ve teknolojik yenilikleri üretici ile bir araya getirmek ve tarım sektöründeki değişimleri üreticiye tanıtmak amacıyla düzenlenen fuarda tarımda kullanılan teknolojik aletler başta olmak üzere yerli tohumlar, tarım araçları ve ekipmanları gibi üreticiye hitap eden birçok çeşit ürün bulunuyor. İlk gün olmasına rağmen yoğun bir katılımın gerçekleştiği fuar 14 Kasım Pazar günü saat 18.00’a kadar devam edecek.

BABAOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Fuarın açılışında konuşarak önemli konulara dikkat çeken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “  Hendek’in ev sahipliğinde gerçekleşen fuara katılımlarınızdan dolayı çok mutluyum. Bu organizasyonda emeği geçen Sakarya Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’a Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye Sakarya Ticaret Borsamıza ve Ziraat Odalarımıza özellikle teşekkür ediyorum. İlk düzenlendiğinde fuarımıza 60 bin kişi ikinci düzenlendiğinde 70 bin kişi katıldı. 2020 yılında pandemiden dolayı düzenlenemedi fakat bu yıl ise daha fazla kişi katılacağına eminim. Sakarya’mızda birbirinden değerli 16 ilçemiz var. Sakarya’mıza değer katmak istiyorsak geçtiğimiz günlerde nasıl ki Sapanca da Peyzaj ve Süs Bitkiciliği üzerine bir çalışma yapıldıysa Hendek’imizde de tarımla ilgili yapılsın. Karasu İlçemizde turizm ile ilgili yapılsın Taraklı İlçemizde tarih ve kültürle ilgili yapılsın. Sakarya’nın bir bütün olarak düşünülüp Sakarya’mız öne çıkaracak faaliyetleri artık birlikte gerçekleştirmek ve jeopolitik olarak da ulaşım açısından da önde gelen ilçelerimizden birisi olan Hendek’ te 15 bin metrekarelik bir alanda bu fuarı gerçekleştiriyoruz. Sakarya Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız öncülüğünde ilçemizde tüm paydaşlarımızla ortak noktada buluşup daha güzel insanların gelip geçerken gördüğü daha büyük organizasyonlara hep birlikte ev sahipliği yapalım. Bu bağlamda Sakarya’mızı Marmara’nın incisi haline getirip hep birlikte güzel çalışmalara imza atmayı temenni ediyorum. Hepinize katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HENDEK BELEDİYESİ

Açılış töreninin ardından protokol stantları gezerken son olarak Hendek Belediyesinin standını ziyaret etti. Başkan Babaoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili M.Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve kent protokolünü tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Babaoğlu burada bir kez daha anlamlı organizasyona Hendek’in ev sahipliği yaptığından dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Başkan Babaoğlu 14 Kasım günü saat 18.00’a kadar devam edecek fuara tüm vatandaşları davet etti.