Hendek Belediyesi

BAŞKAN BABAOĞLU: HASARLAR HIZLICA GİDERİLECEK

Geri

BAŞKAN BABAOĞLU: HASARLAR HIZLICA GİDERİLECEK

BAŞKAN BABAOĞLU: HASARLAR HIZLICA GİDERİLECEK

Hendek Belediyesi, sel nedeniyle zarar gören Harmantepe, Sümbüllü, Yarıca, Çamlıca ve Kırktepe mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Diğer sorunlarla ilgili kurumlar işbirliği içinde çalışma yapılması için bilgilendirilirken sahada incelemeler yapan Başkan Babaoğlu, “Sel nedeniyle zarar gören yollarda ve alt yapıda oluşan hasarlar hızlıca giderilecektir. Var gücümüzle sahada çalışmalarımız sürüyor” dedi.

AĞAÇ DALLARI VE BALÇIKLAR TIKADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün günler öncesinden yaptığı yoğun yağış uyarının ardından hazırlıklarını yapan Hendek Belediyesine bağlı ekipler aşırı yağışların etkilediği mahallelerde başlattığı çalışmaları sürdürüyor.  Harmantepe, Sümbüllü, Yarıca, Çamlıca ve Kırktepe mahallelerinde yağmurun etkisiyle kanal ve menfezler tıkandı, yollar ve alt yapılar zarar gördü.  Bazı köprü ve yollarda çökmeler oluştu. Bu mahallelere intikal eden ekipler selle birlikte yağmur sularının taşıdığı ve kanal/menfezlerin tıkanmasına ve yollarda oluşan çökmelere müdahalede bulundular. Ayrıca Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla hızlıca sahaya intikal eden ekipler, DSİ ve SASKİ gibi diğer kurumların sorumluluk alanlarındaki konuları ilgililere hızlıca aktardı. Vatandaşların mağdur olmaması adına kurumlarla işbirliği içinde olunacağı açıklandı.

BAŞKAN BABAOĞLU ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Sel felaketinin yaşandığı alanda incelemeler yaparak vatandaşları dinleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Uyarıların gelmesinin ardından ekiplerimiz olası olumsuzluklar için hemen görevlendirildi.  İlçe merkezinde aşırı bir zararımız yok ama bazı sitelerimizde su basması ve sudan kaynaklı olarak zararlar oluştu. Sel felaketinin yaşandığı günden itibaren ekiplerimiz durmaksızın çalışmalarına devam ediyor. Kalayık mahallemizde bulunan bir köprüde çökme mevcut. Harmantepe ve Çamlıca Mahallelerimizde de yollarda çökmeler oluştu ve küçük çaplı heyelanlar söz konusu. DSİ ve SASKİ gibi diğer kurumlarla irtibat kurularak sel nedeniyle meydana gelen zararlar hakkında bilgilendirmelerimizi yaptık.  Selden kaynaklı olarak yollarda oluşan çamur ve hafriyatları ise ekiplerimiz temizliyor. Çökme tehlikesi olan ve kapanan yolların daha güvenli bir hale gelmesi için çalışmalar sürüyor. Rabbim vatanımızı ve milletimizi her türlü afetten korusun” diye konuştu.