Hendek Belediyesi

BAŞKAN BABAOĞLU´NDAN EĞİTİME BALLI DESTEK

Geri

BAŞKAN BABAOĞLU´NDAN EĞİTİME BALLI DESTEK

BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN

 EĞİTİME BALLI DESTEK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, tedbirli eğitimin başlamasıyla birlikte, “Doğanın en güzel hediyesini en değerli varlıklarımıza hediye ediyoruz” diyerek öğrencilere bal dağıttı. Bağışıklığı güçlendiren paketlenmiş kaşık balların 2072 öğrenciye ve öğretmenlerine ulaştırılacağı açıklandı.

 

1 ÖĞRENCİYE 10 KAŞIK BAL

Ana sınıfı ve 1.sınıflarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, öğrencilerin ilk gün yaşadığı heyecana ortak oldu. KOVİD-19 tedbirleri kapsamında başlayan yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Başkan Babaoğlu, okulun ilk gününde öğrenci ve öğretmenlere bal dağıttı.  Salgın tedbirleri kapsamında okulları gezen Başkan Babaoğlu, eğitimin başladığı 32 okulda toplamda 2072 öğrenciye ve onların öğretmenlerine balların ulaştırılacağını söyledi. Dağıtılan kutu içinde 10 kaşık bal olduğunu anlatan Babaoğlu, “ Kutular içinde özel paketlenerek hazırlanan balları okullara teslim ediyoruz. Salgın nedeniyle öğrencilerimize öğretmenleri tarafından dağıtılacak. Afiyet bal olsun” dedi.

 

BABAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Babaoğlu, “Doğanın en güzel hediyesini en değerli varlıklarımıza hediye ediyoruz. Bal bilindiği üzere bağışıklık sistemini güçlendiren en doğal besinlerin başında gelmektedir. İnsan sağlığına sayısız faydası bulunan bal aynı zamanda vitamin ve mineral kaynağıdır” dedi. Balalisi firmasına ait dağıtılan bu kaşık balların Gıda ve Tarım Bakanlığı onaylı olduğuna vurgu yapan Başkan Babaoğlu, “ Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Kalite Yönetim, Gıda Güvenliği sertifikaları bulunan, HM Bal ‘Balalisi’ firmasına sağlamış olduğu destek nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bal dağıtımı öğrencileri mutlu ederken, veliler ise Başkan Babaoğlu’na teşekkür etti.

 

BİZ YANINIZDAYIZ

Başkan Babaoğlu, “Okullarımızda eğitim başladı. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Çocuklarımızın okul bahçesini şenlendirdiği o günleri çok özledik. Tedbiri elden bırakmadan, bu zor günleri aşacağız. Bu süre içinde öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin yanında olacağız. Maske-mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Salgın alacağımız tedbirlerle güçsüz hale gelecektir” ifadelerine yer verdi.