Hendek Belediyesi

BAŞKAN BABAOĞLU´NDAN MEYDANA DAVET 

Geri

BAŞKAN BABAOĞLU´NDAN MEYDANA DAVET 

BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN MEYDANA DAVET 

FETÖ 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6’ncı yılı nedeniyle mesaj yayınlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, tüm Hendek halkını 15 Temmuz Cuma akşamı saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek etkinliklere davet etti. 

TÜRK MİLLETİNİN ŞANLI DİRENİŞİ 

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygıyla anarak Cumhur İttifakının Türkiye düşmanlarının korkulu rüyası olduğunu söyledi. Bundan 6 yıl önce gözbebeğimiz olan şanlı Türk Askerinin kılığına giren ve içlerine sızan ihanet şebekesinin Türk Milletine yönelik suikast ve istila planı için harekete geçtiğini anlatan Başkan Babaoğlu, “ Türk Milletinin huzurunu, Vatanımızı, geleceğimizi ve Bayrağımızı imha etmek isteyen FETÖ’cü kalleşler, büyük Türk Milletinin şanlı direnişi karşısında dersini almıştır. Tarih tekerrürden ibarettir misali çok şükür bir kez daha Türk Milleti kazandı. Bu cinayet şebekesi ve alçak sürüsünün Devletimizi yıkmaya, milletimizi ve kardeşliğimizi yok etmeye yönelik başlattığı işgal girişimi bu milletin öz evlatlarının kahramansı direnişiyle püskürtülmüş, dosta düşmana gereken cevap verilmiştir. 15 Temmuz bu yönüyle inancın ihanete, tanklara ve namlulara karşı şanlı direnişinin destansı adıdır” dedi.

TAHAMMÜLÜMÜZ YOKTUR 

Türk Milletinin istiklal ve istikbalinden taviz vermeyeceğini ifade eden Başkan Babaoğlu, “ Her zaman ifade ettiğimiz gibi Türk Askeri vatandır, candır. Şeref timsali gurur abidemizdir. Sevgisini gerektiğinde canıyla kanıyla ödemektedir. FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C ve diğer terör örgütleri başta olmak üzere tüm Türkiye düşmanlarına karşı dimdik ayaktayız. Bizim kaybedecek vatanımız, toprağımız yoktur. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan vatanımıza göz dikenlere tahammülümüz ise hiç yoktur. Rabbim vatanımızı ve milletimizi korusun, kollasın. Haine, alçaklara fırsat vermesin inşallah. Ne Mutlu Türk’üm diyene!” dedi. Başkan Babaoğlu mesajının son bölümünde vatan için toprağa düşen, haine aman vermeyen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla ve hürmetle andıklarını ifade etti. 

CUMA AKŞAMI SAAT 20.00’DA 

15 Temmuz Cuma akşamı saat 20.00’da Hendek Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan Demokrasi Nöbeti ve Anma Etkinliklerine herkesi davet eden Başkan Babaoğlu, “ O hain geceyi bir kez daha hatırlayacağımız, Demokrasimize nasıl sahip çıktığımızı bir kez daha ilan edeceğimiz ve şehitlerimizi-gazilerimizi dualarla anacağımız etkinliklere tüm halkımızı bekliyoruz. Haydi Hendek saat 20.00’de meydanda buluşuyoruz” dedi.

Hendek Kaymakamlığı tarafından düzenlenecek olan etkinlikler:

•    14 Temmuz Perşembe günü Muammer Sencer Caddesinde resim sergisi açılacak. 

•    15 Temmuz Cuma günü saat 10.00’da Şehitlikler ziyaret edilip, dualar edilecek.

•    Cuma namazına müteakip Rasimpaşa Camiinde Mevlid-i Şerif okutulacak 

•    15 Temmuz Cuma günü 20:00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti ve etkinlikler düzenlenecek. (Vatandaşlara etkinlik boyunca ikramlar yapılacak)

•    15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yarısı 00:13'de tüm camilerimizde sela okutulacak.