Hendek Belediyesi

BAŞKAN BABAOĞLU´NUN FEN LİSESİ GURURU

Geri

BAŞKAN BABAOĞLU´NUN FEN LİSESİ GURURU

BAŞKAN BABAOĞLU’NUN FEN LİSESİ GURURU

Hendek Belediyesi tarafından yaptırılacak olan 20 derslikli Fen Lisesinin protokol imza töreninde konuşan Başkan Turgut Babaoğlu, "Fen Lisesi gibi bir eseri ülkemize kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz " derken Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Mİlli ve manevi değerlerine bağlı, nitelikli, kaliteli gençlerin yetişmesine vesile olacak bu  bilim yuvasının şimdiden şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Tebrik ediyorum" dedi.

VALİLİK MAKAMINDA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun Hendek’in yıllardır hayalini kurduğu Fen Lisesinin onaylandığını duyurmasının ardından, belediye iştiraki TÜRKAY A.Ş. tarafından yaptırılacak okul binası için Sakarya Valiliğinde protokol imza töreni düzenlendi. Vali Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında düzenlenen törene Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, MHP İl Başkanı Av.Ahmet Ziya Akar, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı ve TÜRKAY Hendek Yatırım, Planlama ve Hizmet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Çağrı Güngör katıldı.

İMZALAR ATILDI

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın oluru ile Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un imzaladığı protokole göre, okul inşaatının yapımını Hendek Belediyesi üstleniyor. TÜRKAY A.Ş. tarafından Hendek Orhangazi Anadolu Lisesi yanında bulunan hazineye ait 60 dönümlük Milli Eğitime tahsisli araziye 15 Milyon Liralık bir yatırımla 20 derslikli okul binası inşa edilecek. Buna göre okul inşaatı 2 ay içinde başlayacak ve en geç 480 gün içinde tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilecek.

BABAOĞLU: FEN LİSESİ HAYIRLI OLSUN

Atılan imzaların ardından konuşan Başkan Turgut Babaoğlu, “ Heyecanlıyız ve çok mutluyuz. Bugün burada atılan imzalar ülkemizin geleceğine atılan bir imzadır. Yıllardır Hendek’e Fen Lisesi hayali kuruyorduk, çok şükür buna kavuştuk. Şehrimizin eğitim seviyesini arttırmak ve katma değer sağlamak adına, Sayın Valimizin öncülüğünde Milli Eğitim Müdürümüzün ve tüm ekibin vermiş olduğu destekler bize güç katıyor. Geleceğimiz için, daha güzel yarınlar için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

GURURLUYUZ, MUTLUYUZ

Başkan Babaoğlu sözlerini şöyle tamamladı; “ Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde, inşallah kısa bir süre içinde okulumuzun temelini atarak inşa çalışmalarına başlayacağız. Temel atma törenimiz olacak ve Bakanlığımızın onayladığı projenin tüm detayları açıklanacak. Hendek’imize, Sakarya’mıza ve Ülkemize hayırlı olsun. Hendek’e ve Sakarya’ya değer katacak olan Fen Lisesi gibi bir eseri ülkemize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gururluyuz ” dedi.

AKAR: EĞİTİMDE ÖNEMLİ BİR ADIM

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’da, eğitim alanında atılan bu imzaların ve yapılan çalışmaların önemine değinerek, “ Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyerek, “Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Devlet büyüklerimize, Milletvekillerimize verdikleri destekler nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz. Sakarya’mıza kazandırılacak Fen Lisesi hepimizi gururlandırıyor. Hayırlı olsun” dedi.

VALİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM: TEBRİK EDİYORUM

Son olarak konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım atılan imzaların hayırlı olmasını dileyerek, “Eğitime verdiğiniz önem ve gösterdiğiniz gayret nedeniyle sizleri tebrik ediyorum. Hendek’imize değer katacak böyle bir okul kazandırmanız nedeniyle de ayrıca teşekkür ediyorum. Milli ve manevi değerlerine bağlı, nitelikli, kaliteli gençlerin yetişmesine vesile olacak bu bilim yuvasının şehrimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Sakarya için ülkemiz için ne yapacaksak hep birlikte yapacağız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.