Hendek Belediyesi

BAYRAM ÖNCESİ TOPLU KESİM YERİ SAHİPLERİYLE TOPLANTI

Geri

BAYRAM ÖNCESİ TOPLU KESİM YERİ SAHİPLERİYLE TOPLANTI

BAYRAM ÖNCESİ TOPLU KESİM YERİ SAHİPLERİYLE TOPLANTI

Hendek Belediyesi tarafından, Belediye ana hizmet binasında bulunan Meclis ve Toplantı Salonunda kesimhane sahiplerine yönelik tedbirler kapsamında alınan kararların ele alındığı toplantı düzenlendi. Kurban Bayramı öncesi düzenlenen toplantıda sistemli bir şekilde yürütülecek çalışmalar ele alınarak kesimhane sahiplerine bilgiler verildi.

YOĞUN KATILIM

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kurban Bayramı öncesi Hendek Belediyesi ana hizmet binasında bulunan Meclis ve Toplantı Salonunda kesimhane sahipleriyle bir araya geldi. Başkan Babaoğlu Başkanlığında gerçekleşen toplantıya Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Recep Ali Aydın, Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Atala, Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürü Muhammed Özöd ve kesimhane sahibi vatandaşlar katıldı.

MAĞDURİYET YAŞANMASIN

Hendek Belediyesine bağlı ekipler kesimhane sahipleriyle yaptığı toplantıda eksikleri değerlendirerek kesimhane sahiplerinin sorunlarını dinledi.  Kurban Bayramı süresince kurban ibadetlerini yerine getiren vatandaşların mağdur olmaması adına kurban kesim yerleriyle ortak çalışmalar yapılması ve randevu sistemi ele alındı. Hendek Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kemal Atala Kesimhane sahiplerine uygulaması gereken usul ve esaslar hakkında bilgi aktarırken hayvan hastalıklarına dikkat çekerek kesimhane sahiplerine uyarılarda bulundu. Atala ayrıca belediyenin vereceği destekler ile ilgili bilgiler verdi.

BABAOĞLU: EKİP ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

Toplantıda konuşan Başkan Babaoğlu, “ Tüm kesimhane sahiplerimizle ekip çalışması yapıyoruz. Her birimiz bir ekibin parçasıyız. Bayramın sorunsuz geçmesi adına hepimize görevler düşüyor. Allah’ın izniyle bu bayramda da gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Belediye ekiplerimiz kesim yapılacak alanları harita üzerinden işaretleyerek güzel bir çalışma yaptı. . İlçe Merkezimizdeki kurban atıklarını ekiplerimiz toplayacak merkez dışı mahallelerimizde ise kurban kesimleri sonrası kullanmak üzere belirlediğimiz bölgelere çukurlar açıyoruz. Kurban çukurları bayramın 2. günü öğleden sonra ekiplerimiz tarafından kapatılacak. Vatandaşlarımızın kurban atıklarını bu çukurlara atmalarını özellikle ve önemle rica ediyoruz. Şimdiden hepinizin kurban bayramını kutluyorum. İyi Bayramlar” dedi.

ÇÖZÜM MERKEZİ BAYRAMDA DA HİZMETTE

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada ise “Ekiplerimiz vatandaşlarımızın yaşayacakları olumsuzluklar karşısında bayramın her günü yardımcı olmak adına görevi başında. Vatandaşlarımız ‘444 5403’ numaralı çağrı merkezinden, ya da ‘0555 888 54 03’ numaralı WhatsApp hattından destek alabilirler” denildi.