Hendek Belediyesi

BU FUAR TÜRK TARIMINA IŞIK TUTUYOR

Geri

BU FUAR TÜRK TARIMINA IŞIK TUTUYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan 4. Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarına herkesi davet ederek, “Türk tarımına ışık tutan böylesine ciddi ve büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

HENDEK OLARAK GURURLUYUZ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan 4. Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı hakkında açıklamalarda bulundu. Her yıl yüzlerce firma ve on binlerce ziyaretçisiyle ülkenin önemli organizasyonlarından biri olan bu fuarda yine sektöre büyük katkılar sağlayacak yeniliklerin görücüye çıkacağını anlatan Başkan Babaoğlu, “ Sadece Sakarya değil Zonguldak, Bolu, Düzce, Bilecik, Bursa, Kocaeli ve Yalova'dan toplamda 100 bini aşkın misafiri geçen yıl bu fuarda ağırladık. Tarımsal alandaki gelişmeler, hayvancılık ve çiftçi ekipmanları noktasında Türk tarımına ışık tutan böylesine ciddi ve büyük organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

TÜRK TARIMINA CAN SUYU

Her yıl ifade ettikleri gibi bu fuarın sektör açısından altın bir fırsat olduğuna değinen Başkan Babaoğlu, “İlk yıl 60 bin, 2.yıl 70 bin ve geçen 100 bin kişiyi ağırladığımız bu fuarda gelecek yıllarda katılımcı sayısının yüzbinlere ulaşması kaçınılmaz bir gerçektir. Belli bir vizyon çerçevesinde kurumlar arasında yapılan güçlü işbirliğinin olumlu yansımalarını hep birlikte görüyoruz.  Bu vesileyle ülke ekonominin geleceği ve can damarı olan tarım/hayvancılık sektörüne can suyu vazifesi gören bu fuar organizasyonun da emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Toprak söz konusu olduğunuzda her birinize ayrı ayrı büyük görevler düşmektedir. Fuarların, eğitimlerin, desteklerin her geçen arttığı bir dönemdeyiz. Üretmek, gelişmek ve geliştirmenin anahtarı işte buralarıdır” diye konuştu.

5 YILDIZLI BİR FUAR

Fuara vatandaşları, çiftçileri, üreticileri ve tüm firmaları davet eden Başkan Babaoğlu, “10-13 Kasım tarihleri arasında Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanına herkesi bekliyoruz. Türkiye’de az sayıda yapılan ve Avrupa’da görebileceğiniz düzeyde gerçekleşen 5 yıldızlı bir tarım fuarı bizleri bekliyor” ifadelerin yer verdi.