Hendek Belediyesi

BÜYÜK ZAFERİN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Geri

BÜYÜK ZAFERİN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıl dönümü Hendek Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun yapılmasının ardından Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

CUMHURİYET MEYDANINDA

Hendek Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk sunma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Sercan Candan, Gaziler, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Askeri erkan, Bürokratlar, Daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Okul müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu

30 AĞUSTOS COŞKUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okunurken, ardından Hendek Askerlik Şubesi Başkanı Personel Ast. Teğmen Erdem Güler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonunda Yenimahalle Mesleki ve Teknik ve Anadolu Lisesi Öğrencileri ile Sakarya Kuvayi Milliye Derneği Eski Başkanı Nuri Çamur tarafından günün anısına şiir okundu. Tören Kaymakamlık makamında Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır,  Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun tebrikleri kabulü ile sona erdi.