Hendek Belediyesi

GURURLA VE ONURLA 101. YIL

Geri

GURURLA VE ONURLA 101. YIL

GURURLA VE ONURLA 101. YIL

Milli Mücadele’nin başlangıcının 101’nci yılı koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kutlandı. Çelenk sunma töreninin ardından 20 yaş altı sporcular ziyaret edildi.

 

SPORCULAR UNUTULMADI

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından meydanda Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk töreninin sona ermesinin ardından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı ve antrenörlerle birlikte 20 yaş altı sporcuları evinde ziyaret etti.

 

ŞAMPİYONLARA ZİYARET

Milli sporcular Ömer Faruk Ateş(Karate),  Beyaz Ece Tokat (Muay –Thai), Berat Büyüktazim (Güreş) Eren Özekçin (Hentbol) ve Münir Mert Can (Milli Yüzücü-Biatle ) evlerinde ziyaret edildi. Babaoğlu ve Akıcı tarafından 20 yaş altı her branştan bir sporcuya tüm sporcuları temsilen Türk Bayrağı ve Atatürk’ün Cumhuriyet tarihine ışık tutan Nutuk adlı ölümsüz eseri teslim edildi.

Başkan Babaoğlu genç sporcuların ve ailelerinin Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını da kutlayarak bayram çikolatası hediye etti.

 

BUGÜNÜN PROGRAMLARI

Kutlamalar, belirlenen güzergahlarda yapılacak olan 19 Mayıs konvoyu ile devam ederken ardından akşam saat 19.19’da hep birlikte okunacak İstiklal Marşı programı ile sona erecek.

Ayrıca saat 21.00’da sosyal medya üzerinden Kadir Gecesi özel programı yayını yapılarak,  Kadir Gecesinin manevi esintisi evlere taşınacak.