Hendek Belediyesi

HACIKIŞLA´DA DERTLER BİTTİ, YENİ HALİ ÇOK YAKIŞTI

Geri

HACIKIŞLA´DA DERTLER BİTTİ, YENİ HALİ ÇOK YAKIŞTI

HACIKIŞLA'DA DERTLER BİTTİ, YENİ HALİ ÇOK YAKIŞTI

Sorunları çözülen mahalleler arasında giren Hacıkışla'da Hendek Belediyesinin yaptığı alt ve üst yapı yenileme çalışmalarıyla vatandaşlar büyük dertlerden kurtuldu. Muhtar ve mahalle sakinleri çalışmalar için teşekkür ederken,  Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise "Halkımızın bir duasını almak, bir tebessümünü kazanmak günün sonundaki en büyük mutluluğumuz" dedi.

ARTIK DAHA GÜZEL

İlçenin dört bir yanında yol bakım-onarım-yenileme çalışmalarına devam eden Hendek Belediyesi ekipleri, Hacıkışla mahallesinin yıllardır süren sorunlarını çözüme kavuşturdu. Farklı sokaklarda toplamda 6 bin 350 metrekarelik alanda kilitli parke çalışması yapan ekipler, Hacıkışla’da ulaşım ve yaya güvenliği adına bazı noktalarda da yaya yolları inşa etti. Modern ve konforlu bir hale gelen sokaklarda yağmur suyu alt yapı çalışması kapsamında 8 ayrı noktada yağmur suyu hattı/ızgara çalışması tamamlandı. Böylelikle vatandaşlar yazın tozdan kışın çamurdan kurtuldu. Ekiplerin tamamlanan çalışmalarıyla mahallede yüzler gülmeye başladı.

MUHTAR ÇOLAKOĞLU: YILLARIN SORUNU TARİH OLDU

Yapılan hizmetlerden çok memnun olduğunu söyleyen Hacıkışla Mahalle Muhtarı Osman Çolakoğlu, “Mahallemizdeki birçok sokakta kilit parke yol ihtiyacımız vardı. Bununla ilgili Belediyemize talepte bulunmuştuk. Sağ olsun Başkanımız konuyla özel ilgilenerek mahallemizde çalışmaları başlattı. 50 seneden beri köyümüze bir kamyon çakıl dahi dökülmemişti Başkanımız sağ olsun 5 sokağa parke taşı döşeyerek hizmete sundu. Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na köyümüze yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

VATANDAŞLAR ÇOK MUTLU

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinden Kenan Sürme, “ Bu yol daha önce toprak yoldu hem de daha dardı. Genişletildi, alt yapı güçlendirildi ve parke taşı döşendi. Yollarımız gerçekten çok güzel oldu. Belediye ekiplerinin yoğun bir çalışması oldu burada. Köyümüzün diğer sokaklarında da aynı çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalardan dolayı Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyoruz” derken bir diğer mahalle sakini Ozan Kumbasar ise “ Öncelikle benim evim düzlükte. Yukarıdan aşağı yağan yağmur sonrası oluşan çamur direk benim kapıma geliyordu. Su girmesin, aman kapım pislenmesin diye uğraşıyorduk. Şimdi Allaha şükür öyle bir derdimiz tasamız kalmadı. Alt yapımız yapıldı, yolumuz döşendi. Yıllardır beklediğimiz hizmet sonunda geldi. Yapandan, yaptırandan, sebep olandan Allah razı olsun” diye konuştu.

BAŞKAN BABAOĞLU: SİZLERİN DUASI EN BÜYÜK MUTLULUK

91 mahallede yürüttüğü çalışmalarla mahalle sakinlerinin bekledikleri hizmetleri gerçekleştirdiğini söyleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,” 91 mahallemizin her birinin farklı sorunları eksiklikleri var ve hizmet öncelikleri farklı. Eksikleri tespit edip hangi mahalleye hangi hizmet gerekiyorsa imkanlarımız dahilinde var gücümüzle yapmaya çalışıyoruz. Hacıkışla Mahallemizin uzun yıllardır yaşadığı sorunu ekiplerimizin hummalı çalışmaları neticesinde tarihe gömdük. Yaptığımız işlerden sonra güzel şehrimin güzel insanlarının bir duasını almak, bir tebessümünü kazanmak günün sonundaki en büyük mutluluğumuz oluyor. Hendek halkına eksiksiz hizmet sunabilmek için ekiplerimiz aralıksız çalışmaları sırasıyla mahalle mahalle devam edecek.” dedi.