Hendek Belediyesi

HENDEK BELEDİYESİNDEN AĞAÇ UYARISI

Geri

HENDEK BELEDİYESİNDEN AĞAÇ UYARISI

HENDEK BELEDİYESİNDEN AĞAÇ UYARISI

İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan ağaçlara özel ilgi gösterip, yeşili koruyan ve arttıran Hendek Belediyesi vatandaşları uyardı. Yapılan açıklamada yaya yolu, kaldırım, meydan ve park gibi alanlarda bulunan ağaçların belediye ekipleri dışında budanma yapılmasının yasak olduğunu duyurdu.

EKİPLERİMİZ SAHADA

Yeşil seferberliğini sürdürüp park, meydan, yol kenarları gibi her alanda fidan dikim çalışması yapan Hendek Belediyesi, son zamanlarda şehir merkezinde bulunan ağaçlara zarar verilmesi sonrasında uyarılarda bulundu. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ İlçemizin muhtelif yerlerinde bulunan özellikle ağaçların bakım ve budama işlemlerinde tek yetkili Hendek Belediyesidir. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz bünyesinde donanımlı ve işin ehli kişilerle yapılan işlemlerle yeşilimizi gözümüz koruyoruz.

AĞAÇLAR ZARAR GÖRÜYOR

Son zamanlarda özellikle manolya ağaçlarına kimliği belirsiz vatandaşlarımız tarafından budama-dal kırma işlemleri yapıldığı görülmektedir. Bilinçsizce yapılan bu budama ağaçlarımıza zarar vermektedir. Bu durumda ilgili ekipler tarafından tutanak tutulmakta, sorumlular hakkında cezai işlem uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını talep ediyor, olumsuzlukları/talepleri belediyemiz 444 54 03 numaralı çağrı merkezine bildirmelerini önemle rica ediyoruz” denildi.

AĞAÇLARIMIZA ÖZEL İLGİ

Ayrıca yapılan çalışmalar kapsamında ilçe merkezinde bulunan ağaçların gövdeleri boyanarak korunması sağlanıyor. Ekipler yeşilin korunmasına ve ağaç sayısının artması için çalışmalarını hızla sürdüreceklerini açıkladı.