Hendek Belediyesi

HENDEK BELEDİYESİNDEN İZMİRE YARDIM ELİ

Geri

HENDEK BELEDİYESİNDEN İZMİRE YARDIM ELİ

İzmir’de meydana gelen depremin ardından vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda harekete geçen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, depremzedelere 1 TIR dolusu su gönderdi. Başkan Babaoğlu, ihtiyaç bildirilmesi durumunda yardımların devam edeceğini açıkladı.

SU İHTİYACI KARŞILANDI

Depremin olduğu ilk andan itibaren gelişmeleri yakından takip eden Başkan Turgut Babaoğlu, arama kurtarma ekiplerini bölgeye uğurlamasının ardından depremzedeler için yapılacak yardımlar konusunda da son derece hassas davranış sergiledi. Deprem bölgesinde ihtiyacın belirlenmesi noktasında sürekli bilgi alan Başkan Babaoğlu, su ihtiyacının iletilmesinin ardından hemen harekete geçti. Babaoğlu’nun girişimlerde bulunmasının ardından Hendek’te faaliyet gösteren Elmacık Su, depremzedeler için 1 TIR dolusu su bağışlarken, Hendek Çamlıca Kooperatifi de suların depremzede vatandaşlarımıza acilen ulaştırılması için lojistik destekte bulundu.

DEVLETİMİZ GEREĞİNİ YAPIYOR

Depremin ardından Devletimizin ve Milletimizin seferber olduğuna dikkat çeken Başkan Babaoğlu, “Çok şükür Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın tüm eksikliklerini gideriyor. Su desteği konusunda Hendek olarak biz varız dedik. Güzel İzmir’in, kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Hendek her zaman bu konuda hassas davranmıştır. Çok şükür bu kardeşliğimiz, dayanışma ruhumuz, yardımlaşma bilincimiz artarak devam edecek. İzmir yalnız değildir, depremzede kardeşlerimiz asla ve asla yalnız değildir” dedi

GÜZEL İZMİR

Elmacık Su’ya ve Hendek Çamlıca Kooperatifine teşekkür eden Başkan Babaoğlu, “ Depremin acısını yaşayan, zor günler geçiren Sakarya’nın bir evladı olarak biz acıyı çok iyi biliyoruz. Acınız acımızdır. Halen yüreğimiz ve içimiz kanıyor. Rabbim ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmiş olsun Güzel İzmir” dedi. 

DEVAM EDECEK

Başkan Babaoğlu, deprem bölgesinden gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yardımların devam edeceğini açıkladı. Su dolu TIR, Başkan Babaoğlu ve beraberindekiler tarafından İzmir’e uğurlandı