Hendek Belediyesi

HENDEK BELEDİYESİNDEN SAHADA ANINDA MÜDAHALE

Geri

HENDEK BELEDİYESİNDEN SAHADA ANINDA MÜDAHALE

HENDEK BELEDİYESİNDEN

SAHADA ANINDA MÜDAHALE

Meteoroloji’den gelen uyarılar doğrultusunda tüm ekiplerle sahada olan Hendek Belediyesi dün sabahtan itibaren son 24 saatte 11 mahallede menfez açımı, yol temizliği ve dere taşkınlarına karşı tedbirler aldı. Anında müdahalelerle ekipler bölge bölge olası risklere karşı alarm durumunda.  

 

CANLA BAŞLA MÜCADELE

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen uyarılar doğrultusunda günler öncesinden teyakkuza geçen Hendek Belediyesine bağlı ekipler, yoğun yağmur yağışına karşı alarma geçti.  Önceki gün 24 saat boyunca 9 ayrı mahallede menfez açımı, yağmur suyu kanal temizliği, malzeme temizliği, yol açım işlemleri gibi çalışmalar yaparken, olası taşma riskine karşı dere yatakları, geçişler, kanallar ve benzeri alanlarda tedbirler almıştı.

 

ERKEN TEDBİRLER

Ekipler dün sabahtan bu yana son 24 saatte mahallelerde oluşan heyelan, sel riski ve taşmalara karşı anında müdahaleler gerçekleştirdi. Mesai mefhumu gözetmeksizin günler öncesinden sahaya inen tüm ekipler dün gece de sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalarını sürdürdü. Olumsuzluklara anında müdahale eden ekipler, mahallelerde menfez açımı, yağmur suyu kanal temizliği, malzeme temizliği, yol açım işlemleri gibi çalışmalar gerçekleştirdi. Olumsuz bir durum yaşanmaması adına çalışmaların devam ettiği açıklandı.

 

EKİPLER ALARMDA

Ekipler dün sabahtan bu sabaha kadar Yeşilvadi Mahallesinde 2000’lik ctp boru ile dere geçişi oluştururken Sivritepe, Uzuncaorman, Türbeköy, Rasimpaşa, Kurtuluş, Çamlıca, Yeniyayla, Kargalıhanbaba, Yağbasan Mahallelerinde ise şiddetli yağış sonrasında tıkanan yağmur suyu menfezlerinin açımı ve yol üzerine akan malzemelerin temizlik işlemlerini gerçekleştirdi. Ayrıca dere suyunun debisinin yükselmesinden dolayı her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için Uludere Mevkiinde bulunan iki adet büzlü yol geçişi suyun akışının sağlanması adına tedbir amacıyla kaldırıldı.

 

GÖZLER METEOROLOJİ’DE

Ayrıca yağış nedeniyle heyelandan dolayı kapanan ve çökmenin oluştuğu Kurtuluş ve Yeniyayla mahalle yollarının da açım işlemlerini gerçekleştirerek kontrollü bir şekilde araç trafiğinin akışını sağladılar.  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen uyarılar doğrultusunda yağışların Cumartesi gününe kadar devam edeceğini belirten Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ekiplerin alarm durumunun devam edeceğini 24 saat esasına göre her türlü olumsuzluğa anında müdahale edeceklerini belirtti.