Hendek Belediyesi

HENDEK ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN YÜRÜYECEK

Geri

HENDEK ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN YÜRÜYECEK

HENDEK ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN YÜRÜYECEK

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında saatler 19.15’i gösterdiğinde ‘Meşale Yürüyüşü’ yapılacak. Başkan Turgut Babaoğlu, büyük zaferin yıl dönümü olan 18 Mart Cuma günü tüm Hendek halkını saat 19.15’te başlayacak yürüyüş için saat kulesinin orada buluşmaya davet etti.

KUTLAMALAR YAPILACAK

18 Mart 1915 yılında Çanakkale’de 19. Tümen Komutanı Anafartalar Grup Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında zaferle sonuçlanan Çanakkale Zaferinin 107.yılı Hendek’te bir dizi etkinliklerle kutlanacak. Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi işbirliğinde düzenlenecek etkinlikler kapsamında ilk olarak Bayraktepe Sosyal Tesislerinde Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek tertip edildi.  Ardından aynı gün saat 14.00’da Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonunda (Atatürk Parkı içi) Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anma günü münasebetiyle fotoğraf sergisi açılacak. Programların sonunda ise saat 19.15’te Muammer Sencer Caddesin Saat Kulesi önünden başlayıp Hendek Belediyesi önüne kadar Meşale Yürüyüşü yapılacak, marşlar okunup programlar sonunda dualar edilecek.

BABAOĞLU: DUALARLA YAD EDİYORUZ

Tüm Hendek Halkını 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programlarına davet eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “18 Mart 1915’te tüm dünyayı karşısında bulunan Kahraman Türk Milleti, azmi, kararlılık ve fedakarlığı tarihi bir destan yazmıştır.  19. Tümen Komutanı Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal Atatürk, o tarihi, "Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve komutanlar gelecek" sözünü işte burada söyledi. Çanakkale geçilemedi. Bizlere o zaferi kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve dua ile anıyorum. Allah her birinden ayrı ayrı razı olsun, vatanımızı ve milletimizi korusun, kollasın. Rabbim vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve güvenliğine kast eden hainlere ve onların işbirlikçilerine fırsat vermesin” dedi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı

Şehit Aileleri ve Gazilere Yemek

• 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında Bayraktepe Tesislerinde Şehit Aileleri ve Gazilere Yemek 18 Mart 2022 Cuma günü saat 12.00

  18 Mart Çanakkale Zaferi Fotoğraf Sergisi

•  Açılış Töreni:  18 Mart 2022 Cuma günü saat 14.00

(Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı Salonu)

Meşale Yürüyüşü

• Meşale Yürüyüşü Başlangıç:  18 Mart 2022 Cuma günü saat 19.15

Not: Meşale Yürüyüşü başlangıç noktası Muammer Sencer Caddesi: Saat Kulesi önünden olacaktır.