Hendek Belediyesi

HENDEK MECLİSİ 18 MADDEYİ KARARA BAĞLADI

Geri

HENDEK MECLİSİ 18 MADDEYİ KARARA BAĞLADI

Hendek Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.  Meclis 18 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

 

ŞEHİTLERİMİZİ VE DEPREMZEDELERİ ANMA

Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşen meclis toplantısında Başkan Turgut Babaoğlu, şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Babaoğlu, “ Türk Milletinin birlik ve beraberliğini hiçbir güç bozamayacak. Türk Milleti’nin her ferdinin vatan için can vermeye hazırdır. Bunu tüm Türkiye düşmanları çok iyi bilmelidir” dedi.  Ayrıca Başkan Babaoğlu Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerine Allah’tan rahmet dilerken, yaralılara acil şifalar diledi.

 

GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

Meclis gündeminde olan 17 madde ve gündeme sonradan dahil edilen 1 ek madde meclis üyeleri tarafından oylanarak karara bağlandı. Gündemde olan 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ve 10. Maddeler oy birliği ile kabul edildi, 11,12,13,14,15. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 16.Madde ise Hukuk Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

 

TÜRKAY

Türkay Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör gündemin 17.maddesi olan Türkay Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet AŞ.’nin sermaye artırım talebi hakkında bilgiler verdi. Güngör sermaye artırım talebinin toplu konut projesinde vatandaşlarımızın ev sahibi olmasını kolaylaştırmak için yapıldığını belirtti ve proje hakkında bilgiler verdi. Konuşmanın ardından 17.madde MHP’li 15 meclis üyesinin kabul, AK Partili 8 meclis üyesinin çekimser ve yine AK Partili 2 meclis üyesinin ret oyu sonucu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

TOPLU KONUT AÇIKLAMASI

Başkan Turgut Babaoğlu ise Hendek Belediyesi tarafından yaptırılacak toplu konutlarla ilgili açıklama yaptı. Babaoğlu, “Sosyal Konut projesi tasarlıyoruz Büyükşehir Meclisinden gerekli onayları aldık, planlanan inşaat belediyemiz şirketi olan Türkay tarafından yapılacak ve talep edilen sermaye artırımı asla başka bir amaç için kullanılmayacak, konut sahibi olmak için yıllardır bekleyen vatandaşlarımız için harcanacak.” dedi.

 

TARAKLI İLE KARDEŞ KENT

Taraklı Belediyesi’nin meclis kararı ile aldığı Hendek ile kardeş kent anlaşmasına Hendek Belediyesinden destek geldi. Başkan Babaoğlu karardan memnuniyetini dile getirirken gündemin 18. maddesi olan Taraklı Belediyesi ile kardeş kent ilişkisi işlemlerinin yürütülmesi için Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na yetki verilmesi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.