Hendek Belediyesi

HENDEK YARDIM İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR

Geri

HENDEK YARDIM İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, bugün saat 10.40 itibariyle giyimden, ısınmaya, gıdadan hijyen malzemesine kadar dolu 6 TIR’ın yola çıktığını söyledi. Nikah salonunda yardımların toplanmaya devam ettiğini duyuran Babaoğlu, “Zamanla yarışıyoruz. Kardeşlerimiz çok zor durumda. Ara vermeden yardımlar bölgeye ulaştırılacak” dedi.

BABAOĞLU KOORDİNE EDİYOR

Hendek Belediyesi tarafından depremzede ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyası aralıksız sürüyor. Başkan Babaoğlu’nun çağrısının ardından teyakkuza geçen Hendek halkı giyimden, ısınmaya, gıdadan hijyen malzemesine kadar vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yardımları toplama noktasına teslim etti. Atatürk Parkı içinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda oluşturulan alanda belediye ekipleri, vatandaşlar, gönüllüler, dernek ve vakıfların yetkilileri tarafından teslim alınan yardımlar özenle ayrılıp paketlendi. Başkan Turgut Babaoğlu tüm bu çalışmaları an be an yerinde koordine etti.

YARDIMLAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Hazırlanan koliler Hendek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinde tek tek not edilerek TIR’lara yüklendi. Bugün saat 10:40 itibariyle 6’ncı yardım TIR’ı da AFAD kontrolünde depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye uğurlandı. TIR’ları uğurlayan Başkan Babaoğlu, acil şekilde kampanyanın devam ettiğini ve zamanla yarıştıklarını söyledi. Babaoğlu, “Depremzede kardeşlerimiz için acil şekilde giyim, ısınma, gıda, hijyen malzemesi ve temel yaşam malzemelerini bölgeye ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Dualarımızla, yüreğimizle, yardımlarımız ve desteklerimiz ile yanlarındayız” dedi

NİKAH SALONUNDA TOPLANIYOR

Babaoğlu, “Aziz Hendek halkı sağduyusu ve birlikteliğini gösteriyor. Depremzede kardeşlerimiz için neyi var neyi yok paylaşıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Depremin acısını en iyi bilenlerden olarak yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Hızlıca en kısa süre içinde 5 TIR daha yola çıkarma hedefindeyiz. Kısa sürede yapmalıyız. Bu yardımlarımız vatandaşlarımızın eksiklikleri giderilene kadar devam edecek. AFAD ile koordine halindeyiz. Atatürk Parkı içinde bulunan Nikah Salonuna yardımları bekliyoruz” diye konuştu.