Hendek Belediyesi

HENDEK YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI

Geri

HENDEK YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI

HENDEK YAŞLILAR HAFTASINI KUTLADI

Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve ilçe protokolü Yaşlılara Saygı Haftasında Huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Güzel görüntülerin oluştuğu buluşmada açılan sergi ise büyük beğeni topladı.

PROGRAM

Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi tarafından Melek Nişancı Huzurevinin sakinlerine yönelik kutlama yemeği programı düzenlendi.  Uludere Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, İlçe Protokolü ve Melek Nişancı Huzurevi sakinleri katıldı. Kahvaltı ve Sergi Programında masaları tek tek gezerek yaşlılarla sohbet eden Vali Yardımcısı Dural, Kaymakam Acır ve Başkan Babaoğlu ardından Melek Nişancı Huzurevi sakinlerinin kendi emekleriyle hazırlamış olduğu ‘İkinci Bahar’ adlı sergide tablo, takı, süs eşyaları gibi ürünleri inceledi.

BABAOĞLU: VARLIĞINIZ GÜCÜMÜZ

Yaşlılarla Saygı Haftası nedeniyle düzenlenen programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, yaşlılara hürmetin ne denli önemli olduğunu vurgulayarak İlçemizde huzur ve bereketin kaynağının yaşlılarımızın duası olduğunu söyledi. Babaoğlu, “Yaşlılarımıza hürmeti emreden bir medeniyetin mensupları olarak sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüz. Şu bir gerçek ki, gelecek nesillere örnek olmak, onlara saygı ve sevgiyi öğretmek istiyorsak, öncelikle yaşlılarımıza değer verdiğimizi onlara göstermeliyiz. Bu vesile ile siz değerli büyüklerimize, sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

KAYMAKAM ACIR: EN BÜYÜK HAZİNEMİZ

Daha sonra konuşan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise, “Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır. Bugün onlarla bu programda bir araya geldik. Yaşlılarımızla sohbet ederek bir sıkıntıları olup olmadığını, ihtiyaç halinde her zaman yanlarında olacağımızı ve bütün sıkıntıları ile ilgili kapımızın kendilerine her zaman açık olduğunu belirttik onlar bizim hazinemiz” diye konuştu.

VALİ YARDIMCISI DURAL  

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen program sırasında Vali Yardımcısı Selda Dural Huzurevi sakinleriyle tek tek yakından ilgilendi. Hendek’te böyle güzel bir programda Huzurevi sakinleriyle bir araya geldiklerinden dolayı mutluluğunu ifade eden Vali Yardımcısı Dural, “Her fırsatta birlikte yaşlılarımızla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Güzel emekler vererek hazırlamış oldukları sergiyi dolaştık. Bu serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaşlılara Saygı Haftası herkesin bir gün yaşlanacağına dair bir duygu oluşması adına önemli bir zaman kesitidir. Devletimiz her daim tüm imkanlarıyla vatandaşının yanındadır. Bu vesileyle tüm yaşlılarımıza sağlık, huzur ve esenlik dolu ömürler diliyorum” dedi.