Hendek Belediyesi

HENDEKLİ KARATECİLER FİNALLERE KALDI

Geri

HENDEKLİ KARATECİLER FİNALLERE KALDI

HENDEKLİ KARATECİLER FİNALLERE KALDI

 

Kütahya’da gerçekleşen Liseler arası karate turnuvasına katılan Hendek Belediyesi Karate Kulübü 10 sporcu ile ilk üçe girerek, Bartın’da yapılacak olan finallere katılmaya hak kazandı. Başkan Turgut Babaoğlu ise madalyalara ambargo koyan sporcuları ve teknik ekibi kutladı.

 

7 İLDEN 320 SPORCU

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde gerçekleşen Okul Sporları Gençler Grup Müsabakaları hafta sonu Kütahya’da yapıldı. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karate Gençler (A-B) Erkek-Kız Grup Yarışmalarına Hendek Belediyesi Karate Kulübü 18 sporcu ile katıldı. 7 ilden 320 sporcunun mücadele ettiği turnuvada Hendekli karateciler, Marmara Grubunda yer aldı.

 

FİNALLER BARTIN’DA

Kıran kırana geçen mücadelelerde turnuvaya katılan karateciler izleyenleri kendine hayran bırakırken, Hendekli Karateciler yine tüm madalyalara ambargo koydu. Turnuvada ilçemizi her zaman olduğu gibi yine başarıyla temsil eden sporcularımız aldıkları derecelerle sevindirdi. Mücadeleler sonunda Hendek Belediyesi Karate Kulübü sporcuları 10 sporcu İlk üçe girerek 10-13 Mart 2022’de Bartın’da yapılacak finallere gitmeye hak kazandı.

 

İŞTE DERECECELER

Sonuçlara göre Genç Erkeklerde Yusuf Eren Temizel (78kg) ve Yiğit Eren Kaba (+82 kg) şampiyon oldu. Yine genç erkeklerde Yakup Karduz (82 kg ) ve İlker Eren Özel (58kg)  2’nci oldu. Genç Bayanlarda ise Sudenaz Arslan (64kg), Senanur Demirbas (+68kg) ve İnci Varoğlu (44kg) 3’ncü olurken, genç erkeklerde Yusuf Arda Dere (58kg),  Sefa Onur Er (66kg) ve Anıl Kadir Benli’de (70kg)  3’ncü olarak turnuvayı tamamladı.

 

BABAOĞLU KUTLADI

Kütahya’da gerçekleşen turnuva sonrasında sporcularımızın aldığı başarıya dikkat çeken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Hangi turnuvaya katılsak sporcularımız elde ettikleri başarıyla mutlaka derece ya da dereceler alarak şehrimizi en güzel şekilde temsil ediyor. Her zaman sporcularımızın yanındayız. Sporcularımızı, ailelerini, Nurkan Kayacık hocamızı ve diğer tüm teknik ekibi kutluyorum” dedi.