Hendek Belediyesi

HENDEK´TE BAYRAM COŞKUSU

Geri

HENDEK´TE BAYRAM COŞKUSU

HENDEK’TE BAYRAM COŞKUSU

Hendek Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101.yılında vatandaşların evlerinde kutladığı bayram coşkusuna ortak oldu.

MARŞLAR ÇALINDI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı evlerde kutlandı. Milli Bayramların coşkusunu her daim yaşatan Hendek Belediyesi, Türk Bayraklarıyla donatılmış araçlarla 19 Mayıs konvoyu düzenledi. Ölürüm Türkiyem, 10.yıl marşı ve Gençlik Marşı’nın çalındığı konvoy şehir merkezinden geçiş yaparak Çağlayan, Çakallık, Sarıyer, Çamlıca, Çiftlik, Akova, Yağbasan, Yeşilyurt, Şeyhler, Lütfiyeköşk Mahallelerinde tur attı. Aileleriyle birlikte evinin balkonlarına ve kapı önlerine çıkan çocuklar konvoyu alkışladı.

İSTİKLAL MARŞI

Gün boyu devam den konvoyun ardından aynı akşam saatler 19.19’u gösterdiğinde şehir hoparlörlerinden İstiklal Marşı çalındı.  Vatandaşlar saygı duruşunda bulunmak ve İstiklal Marşını okumak için Türk bayraklarıyla süsledikleri evlerinin balkonlarına çıktı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da ailesiyle birlikte evinin balkonundan yüksek sesle İstiklal Marşını okudu.