Hendek Belediyesi

HENDEK´TE BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM

Geri

HENDEK´TE BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM

HENDEK’TE BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM

Tam kapanma sürecinde çalışmalarına aralıksız devam eden Hendek Belediyesi, sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramının manevi atmosferinin Hendek halkı tarafından huzurlu bir şekilde geçirilmesi adına bayram temizliklerini hızlandırdı. Ayrıca tam kapanma sürecinin uygulandığı bayramda da tüm ekipler görevlendirildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA RAĞMEN

Ramazan ayı ve tam kapanma süresince çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hendek Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağına rağmen Ramazan Bayramının manevi atmosferinin Hendek halkı tarafından huzurlu bir şekilde geçirilmesi adına da tüm imkanlarıyla sahadaki yerini aldı. Bu kapsamda tüm müdürlükler teyakkuza geçerek şehrin sokaklarında hummalı bir temizlik çalışması başlattı.

OT BİÇME, YIKAMA VE TEMİZLİK

Tam kapanmaya rağmen Hendek’in bayramı güzel bir şekilde karşılaması için çalışmalarını sürdüren ekipler, mahallelerde, çocuk parklarında ve tüm alanlarda ot biçme, dal budama, temizlik çalışmalarına devam ediyor. Gün boyu yapılan çalışmaların ardından ekipler, akşam saatlerinde ise Osman Yılmaz Caddesinden D-100 karayoluna kadar olan caddeyi köşe bucak köpüklü su ile temizleyerek yıkadı. Ayrıca Cami bahçeleri de yıkanırken, bu çalışmalar diğer güzergahlarda da devam edecek.

EKİPLERİMİZ 7/24 ÇALIŞIYOR

İçerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde tedbiri elden bırakmadıklarını belirten Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “3 ayrı ekip şehir geneline yayılmış durumda. Ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin bir yandan ot biçme ve çocuk parklarının bakım çalışmalarını sürdürürken bir yanda ise akşamları köpüklü su ile köşe bucak yıkayarak şehrimizi temizleyerek dezenfekte ediyor. Ayrıca Parklar, yürüyüş yolları, cadde ve sokaklar, süpürme ve yıkama araçlarıyla temizlenirken vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı çöp konteynerleri de dezenfekte edilerek hijyen sağlanıyor. Bu zor günlerde de bizler halkımızın yanında ekiplerimizle 7/24 işimizin başındayız” dedi.

BU BAYRAMDA AYRIYIZ

Ayrıca pandemi tedbirleri dolayısıyla Ramazan Bayramı’nı evlerimizde geçireceğimizi dile getiren Başkan Babaoğlu, “Alışageldiğimiz bayramlardan farklı olarak akraba, eş, dost ziyaretlerinden uzak bir Ramazan Bayramı idrak edeceğiz. Ancak sosyal mesafe aramıza mesafe koysa da gönül birlikteliğimize engel değildir. Büyüklerimizi arayıp bayramlarını kutlayalım, bayram geleneğini ve değerlerini çocuklarımıza anlatalım ve bayram heyecanını evlerimizden eksik etmeyelim. Bayramı bir fırsat olarak görmeli ve en güzel biçimde istifade etmeliyiz. Ben şimdiden tüm halkımızın ve personelimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı ve mutlu nice bayramlar diliyorum” diye konuştu.

EKİPLER NÖBETTE OLACAK

Vatandaşların bayram öncesinde ve süresinde mağdur olmamaları adına ekipler görevlendirilirken, Beyaz Masa ve diğer tüm teknik ekipler nöbette olacak. Vatandaşların 444 54 03 veya 0555 888 54 03 numaralı WhatsApp İhbar hattına ulaşabilecek denildi.