Hendek Belediyesi

HENDEK´TE SEFERBERLİK VAR

Geri

HENDEK´TE SEFERBERLİK VAR

HENDEK'TE SEFERBERLİK VAR

Hendek Belediyesi ekipleri karla mücadelesine gece gündüz demeden yoğun şekilde devam ederken, diğer yandan yardımdan yardıma koşuyor. Ekipler son bir haftada 13 hasta, yaşlı ve engelliyi hastaneye sevk ederken, 10 ambulansın hastaya hızlıca ulaşması sağlandı. 15 araç sürücüsü mahsur kaldığı yerden kurtarılırken, sokak hayvanları unutulmuyor.

 

7/24 SAHADALAR

Karla mücadele çalışmalarını 115 personel, loder, JCB, kamyon, kar küreme ve tuzlamadan oluşan 43 araçla 7/24 sürdüren kesintisiz Hendek Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına canla başla mücadele ediyor. Mahallelerle koordinasyonlu bir şekilde devam eden çalışmalar kapsamında öncelikli ana yollar açılırken, daha sonra ara yolların açım işlemleri başlatılıyor.

 

ÇAĞRI MERKEZLERİ

Plan ve program dâhilinde çalışmalar devam ederken 444 54 03 numaralı çağrı merkezi ile 0555 888 54 03 numaralı WhatsApp ihbar hattına gelen talepler hızlıca çözüme kavuşuyor. Cenaze ve 112 acilin sevk edildiği mahallelerde ise öncelik uygulanıyor.

 

13 VATANDAŞ HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Ekipler çalışmalar kapsamında son bir haftada 13 engelli, yaşlı ve vatandaşımızı tedavi olmak üzere gerekli hastanelere ulaşımını sağladı. Evlerinden alınan vatandaşlarımız tedavileri için götürüldükleri hastanede işlemlerinin tamamlanmasının ardından tekrar evine ulaştırıldı.

 

15 ARAÇ KURTARILDI

Yine bu süre içinde yolda kalan, kaza yapan ve yardım talep eden (Özellikle TIR ve Kamyon) 15 araç sürücüsü kısa sürede ekiplerin yerinde müdahalesi kurtarıldı. Gelen yardım talebine hızlıca cevap veren ekipler, mağdur vatandaşların yardımından yardımına koştu.  

 

AMBULANSLARA DESTEK

112 acil sağlık istasyonu ile entegre çalışan ekipler, vatandaşlardan gelen acil yardım talepleriyle ilgili de özel önlem aldı. Bu kapsamda 112’ye gelen 10 sağlık yardım talebi sonrası hasta vatandaşların hızlıca hastaneye ulaştırılması için en yakın ekipler ihbarın geldiği adrese yönlendirilirken, ambulansın yolu hızlıca açıldı.

 

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

Sokak hayvanlarını da unutmayan ekipler, her gün düzenli olarak şehrin muhtelif noktalarında bulunan mama evlerini düzenli olarak doldurmaya devam ediyor. Sokak sokak gezen ekipler besleme yaparken,  tedavi ihtiyaçları olduğu görülen sokak hayvanları geçici bakım evine sevk ediliyor.