Hendek Belediyesi

HEYECAN DOLU ANLAMLI TURNUVA SONA ERDİ

Geri

HEYECAN DOLU ANLAMLI TURNUVA SONA ERDİ

TURNUVA HEYECAN KASIRGASINA DÖNÜŞTÜ

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına düzenlenen iller arası karate turnuvası nefes kesti. Heyecan kasırgasına dönen turnuvada Hendekli karateciler 7 altın madalya, 7 gümüş madalya ve 14 bronz madalya kazanırken, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya turnuva için emek veren herkese teşekkür etti.

YOĞUN KATILIM

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın vefatının 21.yılı nedeniyle Hendek'te anma törenleri düzenleniyor. Bu kapsamda yoğun kar yağışına rağmen birçok ilden gelen 43 kulüp ve 570 sporcunun katılımıyla Şehit Ali Gaffar Okkan İller arası Karate Turnuvası düzenlendi. Hendek Yeni Spor Salonunda düzenlenen turnuvaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, gün boyu şehir merkezinden salona otobüs seferleri düzenlendi. Turnuvaya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Akıcı, Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Hatun Albayrak ve Cenk Hilmi Kılıç, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF)Başkanı Yaşar Zımba,  Karate Kulübü İl Temsilcisi Hikmet Şaha, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, karatecilerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BABAOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan turnuvanın açılışını yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Şehidimiz Ali Gaffar Okkan ağabeyimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Anlamlı bir organizasyonda daha bir araya gelmenin sevincini yaşarken, Aziz Şehitlerimizi asla unutmayacağımızı ve onların emanetlerine son nefese kadar sahip çıkacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen Hendek Belediyesi Karate Kulübü Teknik Direktörü Nurkan Kayacık başta olmak üzere tüm karate camiasına, kar kış yollara düşüp bu organizasyona katılan sporculuğumuza ve antrenörlerimize , siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum dedi. Başkan Babaoğlu Pazartesi yapılacak olan anma törenini hatırlatarak tüm vatandaşları bir kez daha davet etti.

PROTOKOL MADALYA TAKDİM ETTİ

Konuşmaların ardından başlayan mücadelelerde sporcular kıyasıya mücadele ederken, birbirinden çekişmeli ve heyecanlı anlar yaşandı.  Protokol törenine katılan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya'da, Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla ve şükranla andıklarını ifade etti. Organizasyon nedeniyle teşekkür eden Kaya, sporcuları ayrı ayrı kutladı. Ardından dereceye giren sporculara Başkan Babaoğlu, İl Emniyet Müdürü Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaverdi Bahadır ve Hızır Çağrı Güngör ile protokol tarafından madalyaları takdim edildi.

HENDEKLİ KARATECİLER MADALYA BIRAKMADI

Turnuvada Hendek Belediyesi Karate Takımı 7 altın madalya, 7 gümüş madalya ve 14 bronz madalya kazandı. Buna göre Sümeyye Akgün, Zeynep Turunç, Aysenaz Başer, Egemen Varlıca, Kayra Bahadıroğlu, Özgür Çağan Ergöz ve Sait Kaan Kuru altın madalya kazanırken;  Emine  Ebrar Temizel, Alara Batı, Elanur Kaya, Asli Beslan, Zümra Gümüş, Umut Kaan Kaynak ve Alp Eren Kaba gümüş madalya; Selin Pantu, Hatice Sudenaz Aygün, Zeynep Büşra Kayacık, Elif Hayırlı, Ecrin Gezgin, Görkem Efe Baş, Efe Dere, Caner Atış, Ahmet Emin Uzunoğlu, Yunus Emre Sarı, Ömer Bitik, Arda Bak,  Muhammed İsmail Ozokten ve Selim Çoban bronz madalya kazandı.

ANMAYA DAVET

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, 24 Ocak Pazartesi günü saat 11.30'da mezarı başında anılacak, ardından Tepecik Ali Gaffar Okkan Camiinde Mevlid-i Şerif okutulacak. Anma törenine ve mevlide tüm vatandaşlar bir kez daha davet edildi.