Hendek Belediyesi

İKİ MAHALLEDE DAHA ALT VE ÜST YAPIYA YATIRIM

Geri

İKİ MAHALLEDE DAHA ALT VE ÜST YAPIYA YATIRIM

İKİ MAHALLEDE DAHA ALT VE ÜST YAPIYA YATIRIM

Hendek Belediyesi ekipleri, Başkan Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla Sarıdede Mahallesinde asfalt öncesi yağmur suyu güçlendirmesi yaparken, Kemaliye Mahallesi 612 numaralı sokakta kronik yağmur suyu birikintisine çözüm için çalışma başlattı. Başkan Babaoğlu, “Hemşerilerimiz şunu çok iyi bilsin ki; hizmet almayan, belediyenin güçlü elinin erişmediği hiçbir ara sokak dahi kalmayacak” dedi.

KEMALİYE’NİN KRONİK SORUNU

Başkan Babaoğlu, ilk olarak Kemaliye Mahallesi Şehit Ali Gaffar Okkan Bulvarına çıkan 612 numaralı sokakta ekipler tarafından başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Esnaf ve vatandaşların yağmur suyuna karşı başlatılan çalışma nedeniyle memnuniyeti dile getirmesine değinen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Bu sokakta yoğun yağışlarda su birikintisi kronik bir problemdi. Bunun önüne geçebilmek adına 65 metre uzunluğundaki sokakta yeniden kotlama çalışmaları yapıldı. Kotlama ile birlikte yağmur suyunun birikintisinin alt yapıya akışını engelleyen neden ortadan kaldırılmış oldu. Yine ekiplerimiz tarafından hızlı bir şekilde bu yola 5 kamyon dağ malzemesi serim ve sıkıştırması yapıldı. Akabinde çift taraflı yaya yolu kilitli parke ve bordür çalışmaları başladı.  Son olarak asfalt ön hazırlıkları tamamlandıktan sonra yola bu yola asfalt serimi yapılacak” diye konuştu.

ASFALT ÖNCESİ YAĞMUR SUYU HATTI

SASKİ tarafından olan Sarıdede Mahallesi 3058, 3030 ve 4061 sokaklarda tamamlanan kanalizasyon hattı sonra bölgeye giden Başkan Babaoğlu, çalışmalarda son durumu inceledi. Kadın Açık Cezaevi ulaşım güzergahı olan bilinen yolda yağmur suyu hattı çalışmalarına başladıklarını anlatan Başkan Babaoğlu, “SASKİ alt yapı çalışmalarını tamamlamasıyla asfalt yapılacak olan bu yolda ekiplerimiz mevcut yağmur suyu hatlarında güçlendiriyor.  Çalışma kapsamında 300 ve 600’lük toplam 210 metre uzunluğunda beton büz döşenmiştir. Yaya yolu yapımının ardından, asfalt ön hazırlıkları tamamlandıktan sonra Pınarlı mahallesi girişine kadar 1850 metre uzunluğundaki yola asfalt serimi yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞLARA SESLENDİ

Ekiplerin her gün bir mahallede sorunlara kalıcı çözümler ürettiğini bir kez daha vurgulayan Başkan Babaoğlu, “Hendek’imiz 91 mahalleden oluşuyor. Biz göreve başladığımız günden bu yana ekiplerimiz sahada vatandaşımızın memnuniyeti için görev yapıyor. Hemşerilerimiz şunu çok iyi bilsin ki; hizmet almayan, belediyenin güçlü elinin erişmediği hiçbir ara sokak dahi kalmayacak. Ancak bu zaman alacak. Yoğun bir şekilde sahadayız. Alt yapıdan üst yapıya büyük yatırımlar yapılıyor. Benim mahalleme gelmedi diye zaman zaman sitem eden hemşerilerimiz oluyor. Bir çok mahallede 18 aydır ihmal edilen, görmezden gelinen ve bu zamana kadar yapılmayan bir çok çalışmayı yaptık. Diğer mahallelerimize de hizmet gidiyor. Hepsi haklılar. Hangi sokakta ne sorun var, hemşerilerimiz burada ne istiyor inanın hepsini biliyoruz. Hepsine gideceğiz, konuşacağız, mahallelerimizi el birliğiyle güçlendireceğiz” dedi.

 

Başkan Babaoğlu geziler sırasında vatandaşlarla ve çocuklarla sohbet edip, selamlaştı.