Hendek Belediyesi

İŞ MERKEZLERİNDE SONA GELİNDi

Geri

İŞ MERKEZLERİNDE SONA GELİNDi

Kent estetiğine rol model

 

Hendek Belediyesi tarafından inşa edilen ve kent estetiği açısından rol model olan Yeşilyurt iş merkezlerinde çalışmalarda sona yaklaşıldı.  Çalışmalar tamamlandığında iş merkezlerinin önünde bulunan eski binalar yıkılarak meydan düzenlemesi yapılacak.

 

YEŞİLYURT’UN KALBİ OLACAK

Hendek Belediyesi tarafından Yeşilyurt mahallesinde inşa edilen iş merkezlerindeki çalışmalarda son aşamaya gelindi. Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Yeşilyurt’ta 21 metrekare ile 130 metrekare arasında 17 ayrı dükkan yapıldı. İşyerlerinin dış cephe kaplamaları ve standart sundurma çalışmalarıyla farklı bir görünümüne kavuşması büyük bir beğeni toplarken, projenin kent estetiği açısından rol model olması hedefleniyor. Kapalı Pazar yeri ve yaşam kompleksiyle bir bütün olan iş merkezlerinin tamamlanmasının ardından cadde üzerinde bulunan eski belediye binası ve dükkanlar yıkılarak bu alanda da meydan düzenlemesi yapılacak.

 

ŞEHİR ESTETİĞİ VE ÖRNEK MİMARİ

Geçtiğimiz ay ihalesi yapılarak bölgede faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara ihale ile kiraya verilen iş merkezlerinde ve çevresinde yürütülen çalışmaları değerlendiren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  “Yeşilyurt kapalı Pazar yeri ve yaşam kompleksinin yanında inşa edilen işyerlerimiz esnafımıza ihaleyle kiraya verilmişti. Ekiplerimiz belirlenen standartlarda cephe kaplama ve sundurma çalışmalarına devam ederken, şehir estetiğine uygun bir çarşı inşa ediliyor. Projede son aşamaya gelindi. İş merkezlerinin önünde bulunan eski binaların yıkılmasıyla buraya yapılacak yeni meydan düzenlemesiyle Yeşilyurt’un kalbi burada atacak” dedi.