Hendek Belediyesi

KAYMAKAM ACIR: DEVLET-MİLLET EL ELE ÇALIŞIP SADECE ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

Geri

KAYMAKAM ACIR: DEVLET-MİLLET EL ELE ÇALIŞIP SADECE ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

KAYMAKAM ACIR: DEVLET-MİLLET EL ELE

ÇALIŞIP SADECE ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

 

Hendek Kaymakamlığınca düzenlenen, ‘Muhtarlarla istişare’ toplantısında konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Kurumlar arası iletişim ve işbirliği ile güzel çalışmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” derken Kaymakam Halil İbrahim Acır ise, “Devlet-Millet el ele vererek karşılıklı anlayış içinde çalışmalarımız sürecek” dedi

 

KATILIM

Hendek Kaymakamlığı tarafından Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/ Toplantı Salonunda, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Hendek’in sorunlarının konuşulduğu toplantıya Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır Başkanlık ederken, toplantıya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Jandarma Merkez Karakol Komutanı Vekili Teğmen Sertaç Kaya, Hendek Tüm Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Kazım Taşkın ve muhtarlar katıldı.

 

MUHTARLAR  TEK TEK ANLATTI

Muhtarların tek tek söz aldığı toplantıda Çukurhan Mahalle Muhtarı Taner Azun yol sorununu dile getirirken, Ortaköy Mahalle Muhtarı Orhan Çalıcı Kuzey Marmara Otoyolu köprülerinin alt havzasının taşkınlara neden olduğunu söyledi. Soğuksu Mahalle Muhtarı Dursun Emin Kula, Dilsiz Deresinin yanındaki arsaların dönemsel olarak sular altında kaldığını, Hüseyinşeyh Mahalle Muhtarı Şükriye Tatarhan ise Telekom ile ilgili altyapı sorunlarını ve içme suyu problemlerini dile getirdi.

 

MAHALLELERİN SORUNLARI

Y.Hüseyinşeyh Mahalle Muhtarı Muammer Kaynak içme suyu,  Hamitli Mahalle Muhtarı Mecit Denizci okul ve SEDAŞ ile ilgili sorunlarını anlatırken, Uzuncaorman Mahalle Muhtarı Mehmet Civelek; İmar ve okul yolu genişlemesi ve öğrenciler hakkında problemlerini anlattı.  Martinler Mahalle Muhtarı İbrahim Kahya’da SEDAŞ’la yaşadığı soruna vurgu yaparken, Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz’da taşımalı eğitim, SEDAŞ ve ulaşım konularında sorunları anlattı. Muhtarlar toplantıda ayrıca Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na her an ulaşabildiklerini ve sorunları aktararak çözüm için çalışma başlatabildikleri ifade ederek bu konuda memnuniyetlerini dile getirdi.

 

BAŞKAN BABAOĞLU CEVAPLADI

Muhtarların taleplerini tek tek dinleyerek cevap veren ardından ilgili kurumlardan bunların çözümleri için yol haritası belirlenmesi görüşünü dile getiren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Muhtarlarımıza toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kurumlar arası iletişim, işbirliği ve diyalog çok önemli. İletişim halinde tüm sorunlarımızı gündeme getirip Hendek için el ele vererek neler yapabiliriz, sorunları nasıl bertaraf ederiz bunu çok önemsiyoruz. DSİ’ye, SEDAŞ’a, SASKİ’ye, Telekom’a ve diğer tüm kurumlara sorunlarımızı yazılı olarak iletelim. Muhtarlarımız tek tek yazsınlar.Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım Hendek’le, tüm Sakarya’nın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. İlk toplantıda bunu gündeme getirelim” dedi. Başkan Babaoğlu Kaymakam Halil İbrahim Acır ve Muhtarlara toplantı nedeniyle teşekkür etti. Babaoğlu bu toplantıların sık sık yapılacağını da dile getirdi.

 

KAYMAKAM ACIR: DAHA ÇOK BİR ARAYA GELECEĞİZ

Başkan Babaoğlu ve muhtarlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise, “ Hendek’imizin tüm sorunlarını yakından takip ediyoruz. Pandemi nedeniyle bu toplantılara uzun süre ara vermek zorunda kalmıştık. Konuşacağız, bir araya geleceğiz sorunlarımız var ise aşacağız. Önümüze bakarak daha çok çalışacağız. Devlet-Millet el ele vererek karşılıklı anlayış içinde memleketimize hizmet edeceğiz. Devletimiz tüm imkanlarıyla Milletimizin yanındadır. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizlere de bu toplantıya katılım nedeniyle teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.