Hendek Belediyesi

KAZIMİYE KÖPRÜSÜNE KAVUŞUYOR

Geri

KAZIMİYE KÖPRÜSÜNE KAVUŞUYOR

Hendek Belediyesi tarafından Kazımiye mahallesine kazandırılacak olan yeni köprü için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Köprü inşaatı ve meydan çalışması mahalle halkını mutlu ederken, projenin kısa sürede tamamlanacağı açıklandı.

 

ULAŞIM GÜVENLİĞİ

Hendek Belediyesi Plan Proje Müdürlüğüne bağlı ekipler Kazımiye’ye yapılacak olan yeni köprü inşaatına hız kesmeden devam ediyor. Köprünün çelik karkas montajını tamamlayan ekipler köprüye yapılacak olan dolgu ve taş duvarın çalışmalarına başladı. Başkan Turgut Babaoğlu, uzun yıllar önce inşa edilen eski köprüde araç trafiğinin tek şerit sağlandığını, sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattığını hatırlatarak bu yüzden yenisini yapmaya karar verdiklerini söyledi.

 

MODERN GÖRÜNÜM

Yeni köprüde çalışmaların ara vermeden devam ettiğini anlatan Babaoğlu, “ Bölgede ulaşım alternatif yerlerden sağlanıyor. Bir an evvel köprümüzü tamamlayarak hizmete açmak istiyoruz. Köprü tamamlandığında ulaşım güvenliği sağlanmış olacak. Kazımiye’ye yapacağımız yenileme çalışmaları köprü ile sınırlı kalmayacak, köprünün hemen ardından Kazımiye’ye yakışacak modern bir meydan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” dedi.

 

PROJE DETAYLARI

Yeni köprü 9 metre genişliğinde ve her iki tarafında yaya kaldırımı olacak şekilde toplamda ise 11 metre uzunluğunda olacak.  Yeni köprü dekoratif bariyerler ve görsel güzelliği, fark yaratan tasarımı ile tamamlanarak hizmete açılacak. Köprü inşasının ardından mahalle meydanında hilal ve yıldız görseli olan anıt ardından meydanda peyzaj düzenlemesi yapılacak. Köprü ve meydan projesi belediyenin kendi personel ve üretim kaynaklarıyla tamamlanacak.