Hendek Belediyesi

KAZİMİYE MAHALLESİ’NDE FINDIK BUDAMA YARIŞMASI

Geri

KAZİMİYE MAHALLESİ’NDE FINDIK BUDAMA YARIŞMASI

KAZİMİYE MAHALLESİ’NDE FINDIK BUDAMA YARIŞMASI

Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin işbirliğiyle, Akın Ziraat ve Bahco firmalarının sponsorluğunda gerçekleşen Kazımiye Mahallesi Fındık budama Yarışması düzenlendi. Etkinlik kapsamında dereceye giren yarışmacılara ve katılımcılara ödüller verildi.
ÜRETİCİLERE TEŞEKKÜR VE ÖDÜL

Yarışmanın sonunda dereceye giren üreticilere ve katılımcılara ödüller verildi. Birinci olan üretici, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından ödülünü aldı. Bahco SNA Endüstriyel Green Grup Uygulama Müdürü Suzy Lochtenberg Hanım ve Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Recep Ali Aydın, 2. ve 3. yarışmacılara ödüllerini takdim etti. Etkinlikte, Bahco SNA Endüstriyel Genel Müdürü Murat Adak, Bahco SNA Endüstriyel Green Grup Uygulama Müdürü Suzy Lochtenberg ve Akın Ziraat İlaçları İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin sahibi Doğan Akın'a, sponsorluklarından dolayı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından teşekkür edildi.

ÇİFTÇİLERİN BİLİNÇLENMESİNE KATKI

Bu etkinlik, çiftçilerin farkındalığını artırarak tarım sektörüne verilen önemi vurgulamış ve tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine katkı sağlamıştır. Katılımcılar arasında dostluk ve dayanışma duygularının pekiştiği bu etkinlik, Hendeğimizin tarımsal potansiyelini öne çıkarmıştır. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, bu tür etkinliklerin ve üniversite iş birliklerinin tarım sektörü için son derece etkili olduğuna vurgularken, Belediyenin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün bu alandaki çalışmalarının Sakarya için bir rol model teşkil ettiğini ifade etti.