Hendek Belediyesi

KINIYOR, SAYGIYA DAVET EDİYORUZ

Geri

KINIYOR, SAYGIYA DAVET EDİYORUZ

‘KINIYOR, SAYGIYA DAVET EDİYORUZ’
Hendek Belediyesi, vatandaşın yaşadığı sorunların konuşulduğu toplantıyla ilgili maksadını aşan Sakarya Aile Hekimleri adlı derneğin açıklamasına, “Dile getirilen sözler saldırgan ve çirkef bir maksat taşımaktadır. Derneğin görevi boylarını aşan kelimelerle devletin kurumlarına had bildirmek değildir. Ayrıca fedakarca görev yapan kıymetli Aile Hekimlerine hedef gösterme çabası tamamen provokasyondur” İşte o açıklama..

DEFİN İŞLEMİ VE MUAYENE 
1 Şubat Salı günü Hendek Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim Acır Başkanlığında Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu, protokol ve muhtarların katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ilçemizin tüm sorunları konuşularak, çözüm yolu aranmıştır. Bu sorunlar arasında mesai saatleri içinde ya da dışında meydana gelen vefatlar için nöbet yazılan bazı Aile Hekimlerinin nöbetlerini tutmak istemediği, bunun üzerine de bir kaçına da İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldığı yer aldı. Ayrıca ile Aile Hekimliğinde uygulanan randevulu sistem sonrasında acilde yığılma olduğu, vatandaşın şikayetleri ve yaşanan sorunlar konuşuldu. Sağlıkla alakalı olarak ta zira daha öncede yetersiz kalan nöbetçi eczane sorunu dile getirilmiş bu sayının 2’ye çıkarılması sağlanarak vatandaş memnuniyeti sağlanmıştır. 

SALDIRGANCA ÇAPSIZ İFADELER 
Bu toplantı sonrasında Sakarya Aile Hekimleri Derneğinin akla izana sığmayan ifadelerle açıklamasına şahit olduk. SEDAŞ’ın, Telekom’un, Orman İşletmenin, belediyemizin ve diğer tüm kurumların konuşulduğu, hemşehrilerimizin dertlerinin anlatıldığı bu toplantıda sağlıkla ilgili yapılan bir tespiti saldırganca yorumlayarak çapsız ifadelerle yapılan açıklamayı aynen kendilerine iade ediyoruz. 

AİLE HEKİMLERİNE HEDEF GÖSTERMEK! 
Kıymetli Aile Hekimlerimizin suçlandığını, hedef gösterildiğini söylemek düpedüz akıl tutulmasıdır, gizli provokasyondur. Hendek’in bu sorununu konuşmak, birkaç kişinin yarattığı aksaklığı düzeltmeye çalışmak sizi neden bu kadar üzdü? Sorunu konuşmak neden işinize gelmiyor? Bu dernek yönetimi kendisini Kaymakamdan, Belediye Başkanından, İlçe Sağlık Müdüründen, protokolden, vatandaştan üstün görüp; Devletimize ve Hendek halkının iradesine açıkça hakaret etmiştir.  

‘HADDİNİZİ BİLİN, İŞİNİZE BAKIN’ 
Derneğin yöneticilerinin görevi boylarını aşan kelimelerle devletin kurumlarına had bildirmek değildir. Başkanımız başta olmak üzere Hendek için görev yapan bürokratlarımıza liyakat ve bilgi sınaması yapmak,  görev ve yönetmelikleri anlatmak, pandemiyle ilgili akıl verme cüretini gösterme çapsızlığını çirkef bir maksat olarak görüyoruz.
 
‘HENDEK’İN SORUNU BİZİ BAĞLAR’  
Yapıcı bir durum üzerinden provokasyona varan yıkıcı davranışlarla açıklama yapan derneğin sorun çözmek adına nasıl atımlar attığını merakla takip ediyoruz. Aile hekimlerinin nasıl ve hangi şartlarda çalışacağı sağlık camiasını ilgilendiren bir konu olduğu gibi, Hendek’in sorunları da Hendek’i bağlar. 

FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ 
Toplantının mahiyetinde konuyu gündeme alıp, eleştirilerin yıpratmaya dönmemesi adına söylenen kelimeleri bile art niyetle yorumlayan bu derneği şiddetle kınıyor; Devletimize, Hendek halkına ve Aile Hekimlerine karşı saygılı olmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle fedakarca görev yapan Aile Hekimlerimizi ve Sağlık Camiamızın her ferdini saygıyla selamlıyor, işlerinde kolaylıklar diliyoruz. Bizler her zaman yanındayız. Hakkınız ve emekleriniz asla ödenmez. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

T.C.Hendek Belediyesi