Hendek Belediyesi

METRUK BİNALARIN YIKIMI DEVAM EDİYOR

Geri

METRUK BİNALARIN YIKIMI DEVAM EDİYOR

METRUK BİNALARIN YIKIMI DEVAM EDİYOR

Hendek Belediyesine bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde vatandaşlara korku salan ve harabeye dönen metruk binaların yıkımı kanuni mevzuatlar çerçevesinde hızla devam ediyor.

SARIDEDE MAHALLESİ

Vatandaşlardan gelen şikâyetler ve yapılan tespitler neticesinde sokaklarda korkuya neden olan ve görüntü kirliliği oluşturan metruk binaların yıkım işlemlerini titizlikle sürüyor. Metruk binalarla ilgili Kaymakamlık ve Belediye tarafından yasa gereği sahiplerine yıkılması için süre verilirken, verilen bu süre içinde yıkılmayan binaların yıkım işlemi belediye tarafından gerçekleştiriyor. Son olarak ekipler Sarıdede mahallesinde bulunan bir binanın yıkım işlemini gerçekleştirdi.

SON İKİ YILDA 29 BİNA

 Bina içi ve çevresinde son kontroller yapıldıktan sonra çevre güvenliği de sağlanılarak yıkım işlemleri gerçekleştirilirken, tüm tedbirler en üst seviyede alınarak yıkım işlemi tamamlanıyor.  Yıkım işlemi sonrasında molozlar kaldırılarak yıkım alanı temiz hale getiriliyor. Hendek Belediyesi son 2 yılda 29 metruk binanın yıkımının gerçekleştirildiğini açıklarken, korku salan ve kent estetiğine aykırı olan bu yapılara yönelik çalışmaların hızla devam edileceği bildirildi.