Hendek Belediyesi

MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ

Geri

MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ

‘MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ’

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kentsel Tesis Yönetim Derneği tarafından İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen 2.Tesis Yönetim Çalıştayı ve İş Zirvesine katıldı. Bir çok ilin belediye başkanı, bürokratlar,iş dünyasının liderleri, direktörleri, tesis yönetim ve inşaat alanında kitapları bulunan otoriterler, akademisyenlerden oluşan konuşmacıların katılım sağladığı çalıştayda Başkan Babaoğlu şehircilik faaliyetlerini anlattı.

 

PROFESYONEL YÖNETİM

Oturum ve tesis yönetiminin yanı sıra iş dünyası ile ilgili önemli konuların konuşulduğu çalıştayda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Kentsel Tesis Yönetimi bugün içinde bulunduğumuz modern dünyanın; pratikleşen, sistemlerle güçlenmiş, akıllı yollarla hakkı koruyan ve insanlara dokunan adımların öncüsü olmaktadır. Bize göre Kentlere bir bütün halde bakabilen, toplum huzurunun profesyonel bir yönetimle kriterler çevresinde incelenmesi ve idaresi; toplumsal huzurun altın anahtarıdır. Çevreyi koruduğu gibi alternatif enerji kaynaklarına odaklanan bir anlayışın hakim olması gelecek nesilleri koruma altına almak demektir. Yani temelinde insan olan sürdürülebilir bir tesis yönetiminin etkenleri çevre, enerji, teknoloji ve süreçlerdir” diye konuştu.

 

ÇEVRECİ POLİTİKALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Bu konularda alakalı olarak bir yerel yönetici olarak şehri her alanda gelişen, değişen şartlara uyum sağlayan, doğayı koruyan, gelecek nesilleri düşünen bir anlayışıyla yönettiklerini dile getiren Başkan Babaoğlu, “Yaptığımız her planda attığımız her adımda şehrimizin geleceğini düşünüyor, en az 50 yıllık projeksiyonlarla vizyonumuzu ortaya koyuyoruz. Hendek’te sosyal donatı alanlarıyla, kültürüyle, sanatıyla ve sosyal faaliyetleriyle her alanda insan merkezli bir şehir inşa ediyoruz. Hendek’te sosyal donatı alanlarıyla, kültürüyle, sanatıyla ve sosyal faaliyetleriyle her alanda insan merkezli bir şehir inşa ediyoruz. Çevre konusundaki hassasiyetimizden hiçbir şekilde ödün vermediğimiz gibi çevreci politikaları kırmızı çizgimiz olarak belirledik. İnsan-toprak ve insan-doğa ilişkisini ortaya koyarak belirlenen kriterleri baz alıyoruz. Çünkü şehirler kurumlarıyla, binalarıyla, insanıyla ve teknolojisiyle şehirdir.86 bin nüfusa sahip olan Hendek, tarım sanayi ve eğitim kenti olmakla birlikte kadim bir şehir olması hasebiyle geleceğe güvenle bakmaktadır. Modernleşme ne getirirse getirsin, değişen sadece yapılar olurken örf ve kurallarımız hep aynı kalmaktadır. Bu manada birbiriyle entegre olmuş yönetim modelleri ve kolaylıkların sağlandığı, dünyanın kabul gördüğü modern yöntemlerin benimsenmesi ciddiyetle dikkate alınmalıdır. Bizler bu noktada tüm gelişmeleri yakinen takip ediyor ve destekliyoruz” dedi.