Hendek Belediyesi

OTOPARKTA PLAKA TANIMA SİSTEMİNE GEÇİLDİ

Geri

OTOPARKTA PLAKA TANIMA SİSTEMİNE GEÇİLDİ

OTOPARKTA PLAKA TANIMA SİSTEMİNE GEÇİLDİ

Hendek Belediyesi Otoparkında Plaka Tanıma Sistemi (PTS) uygulanmaya başladı. Yeni düzenlemeye göre giriş ve çıkışlar için özel kamera sistemleri kuruldu ve plaka tanıma sistemine geçildi.

DAHA HIZLI VE GÜVENLİ

Konuyla alakalı olarak Bilgi İşlem Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ Başkanımızın talimatlarıyla yapılan yeni düzenleme sonrasında otopark giriş ve çıkış işlemlerini kolaylaştırmak adına bir dizi yeniliğe gidildi. Buna göre sistem tarafından plakası okunan araçlar otoparka giriş yaparken, çıkış kapısında ise önlerinde bulunan ekranda ne kadar süre otoparkta bulundukları ve fiyat bilgilerini görebilmekteler. Teknolojik imkanların kullandığı otoparkın yeni düzenlemesinde hızlı ve güvenilir bir sistem kullanıldı. Yeni uygulanan Plaka Tanıma Sistemi (PTS) sonrası Zeki Cömert Parkı giriş kapısı iptal edildi. Giriş ve çıkışlar sadece Şehit A. Gaffar Okkan caddesine bağlanan giriş kapısından yapılırken, ters çıkışların önlenmesi adına giriş kapısına kapan sistemi kuruldu. Yeni sistem sayesinde giriş ve çıkış işlemleri daha hızlı ve kontrollü hale getirildi. Düzen, tasarruf ve yeniliklerin getirildiği sistem hayırlı olsun” denildi.

otopark hendek belediye otoparkı hendek belediye otoparkı hendek belediyesi otopark ücret tarifesi yeni otopark hendek meydan otoparkı