Hendek Belediyesi

PAZAR YERİNE KORONAVİRÜS DÜZENLEMESİ

Geri

PAZAR YERİNE KORONAVİRÜS DÜZENLEMESİ

PAZAR YERİNE KORONAVİRÜS DÜZENLEMESİ

Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, koronavirüs tedbirleri kapsamında Hendek Kapalı Pazar yerinde alınan tedbir kararlarını uygulayarak esnafı bilgilendirdi.

BAKANLIK GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı tarafından Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı alınan tedbirler sonrasında Hendek Kapalı Pazaryerinde tedbirler alındı. Hendek Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler yayınlanan genelge sonrasında Pazar yerinde tedbirler alarak pazarcı esnafını tek tek uyardı. Kontroller devam ederken sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda/temizlik maddelerinin karşılandığı Pazar yerinde giyim, oyuncak, vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmedi.

UYARILDI

Genelge kapsamında her bir satış yeri (tezgah/sergi) arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenirken, sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek satışının yapılması sağlandı.  Ayrıca pazar yerinde çocukların ve 65 üstü vatandaşlarımızın girmemesi konusunda yoğun tedbirler alan Zabıta ekipleri, denetimlerini yaparak esnaf ve vatandaşları uyardı. Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada denetimlerin devam edeceği bildirildi.