Hendek Belediyesi

PUNA´ DA YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Geri

PUNA´ DA YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

PUNA’DA YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Puna Ortaköy’de yıllardır su taşkınlarının yaşandığı sokaklarda alt yapının yenilendiğini söyleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Balıklı Deresine ulaşan yağmur suları; artık sorunsuz ve daha kısa yoldan deşarj edilecek.Hayırlı olsun” derken,  mezarlık çevre düzenlemesinin de yapıldığını belirtti. Babaoğlu yeni bir projenin de kısa sürede başlayacağını duyurdu.

ALT YAPI-MEZARLIK ÇEVRESİ DÜZENLEMESİ

Her gün bir mahallede sorunlarına kalıcı çözümler üreten Hendek Belediyesine bağlı ekipler, Puna Ortaköy mahallesinde yılların problemini gidermek adına kazmayı vurdu. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla bölgede proje geliştiren ekipler başlatılan çalışmaları kısa sürede tamamladı. Böylelikle mahallenin en büyük sorunu olan yağmur suyu alt yapı problemi giderilmiş oldu. Başkan Babaoğlu, tamamlanan projenin hayırlı olmasını diledi.

ÇİLE BİTTİ, DERT BİTTİ

Başkan Turgut Babaoğlu, “Puna Ortaköy’de çok eski olan ve teknik açıdan problem yarattığından sık sık tıkanarak su taşkınlarına sebep veren eski yağmur suyu hatlarını yeniledik. 700 metre uzunluğundaki hat üzerine 600’lük büzler döşeyerek çalışmalarımızı tamamladık. Daha önce bir kısmı borulu sistem bir kısmı da açık kanallarla birlikte Çayırbaşı’ndan Balıklı Deresine ulaşan yağmur suları, bu projeyle artık daha güçlü, sorunsuz ve daha kısa yoldan deşarj edilecek” dedi

SAĞLAM VE GÜÇLÜ DEŞARJ

Kısa mesafeden suların deşarjının güvenle sağlanacak olmasının önemine değinen Başkan Babaoğlu, “Artık taşkın riskini ortadan kaldırdığımız bu çalışma sayesinde büyük bir çileyi sona erdirdik. Puna mahallemizde alt yapı çalışmalarının yanı sıra diğer hizmetlerimiz artarak devam edecek. Ekiplerimiz bu bölgede mezarlık çevresinde düzenleme yapıyor. Orası da bittiğinde güzel bir hizmeti tamamlamış olacağız” ifadelerine yer verdi.

BİR MÜJDE DAHA GELİYOR

Başkan Babaoğlu, yağmur suyu hattı çalışmaları ve mezarlık çevre düzenlemelerinin yapıldığı Puna Ortaköy’de mahalle sakinlerine kısa süre içinde güzel bir projenin de müjdesini vereceklerini ve hemen ardından çalışma başlatacaklarını duyurdu.