Hendek Belediyesi

RASİMPAŞA MAHALLESİ HAKETTİĞİ DEĞERİ KAZANIYOR

Geri

RASİMPAŞA MAHALLESİ HAKETTİĞİ DEĞERİ KAZANIYOR

RASİMPAŞA MAHALLESİ HAKETTİĞİ DEĞERİ KAZANIYOR

Rasimpaşa Mahallesi'nde, Hendek Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmaları büyük bir hızla ilerliyor. Mahalle sakinlerinin daha konforlu ve modern bir yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar, mahalle estetiğini güzelleştirmenin yanı sıra ulaşım güvenliğini de artırıyor.

KİLİTLİ PARKE VE YAYAYOLU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hendek Belediyesi, Rasimpaşa Mahallesi'nin sokaklarına, modern ve estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla kilitli parke taşları ile yeniden düzenleniyor. Aynı zamanda mahalle sakinlerinin güvenli ve rahat bir şekilde yürüyebilmesi için yayayolları oluşturuyor. Bu çalışmalar, mahallenin hem estetik açıdan güzelleşmesini hem de yaşam kalitesinin artmasını hedefliyor.

STABİLİZE YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Hendek Belediyesi ekipleri, Rasimpaşa Mahallesi'nde 5,3 kilometrelik malzeme serimi ve 3 kilometrelik stabilize yol çalışmasını başarıyla tamamladı. Bu çalışmalar sayesinde mahallenin ulaşım altyapısı daha dayanıklı hale getirilerek sakinlerin günlük yaşamını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

ASFALT YAMA VE SERİM ÇALIŞMALARI

Ekipler, 1057 metrekare alanda asfalt yama çalışmalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Ayrıca 6521. sokakta sıcak asfalt serimi çalışmalarına devam ediliyor. Çalışmalar kapsamında 5 ayrı sokakta sıcak asfalt serimi için hazırlıklar başladı. Bu çalışmalar, yolların düzgün ve güvenli bir yüzeye kavuşmasını sağlayarak sürücülerin ve yayaların rahat bir ulaşım deneyimi yaşamasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

AÇIK KANAL VE YENİ YOLLAR

Belediye ekipleri, mahallenin altyapısını güçlendirmek adına açık kanal çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra, yeni ihtiyaçlar doğrultusunda açılan yollar da trafiğin daha rahat akmasını sağlayacak.

RASİMPAŞA PARK VE 112 ACİL İSTASYONU

Hendek Belediyesi mahallelere sosyal ve spor alanları kazandırmak adına başlattığı çalışma kapsamında Rasimpaşa Mahallesinde Hendek’in yeni yaşam merkezi ile hayati öneme sahip olan 4’ncü 112. Acil Sağlık İstasyonunu yapılıyor. Acil Sağlık İstasyonun yanı sıra Rasimpaşa Parkta yenileniyor. Rasimpaşa Park projesi içerisinde “4 Nolu Acil Sağlık İstasyonu, 25x40 sentetik futbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun alanları, oturma ve dinlenme alanları bulunuyor. Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu çevresinde yapılan peyzaj düzenlemeleri, hem görsel açıdan güzellik katmayı hem de mahalle sakinlerinin dinlenip vakit geçirebileceği alanlar oluşturmayı amaçlıyor.

RASİMPAŞA SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Rasimpaşa Mahallesi sakinleri, yürütülen alt ve üst yapı çalışmaları ile Rasimpaşa Park projesi için teşekkürlerini iletti. Mahalle sakinleri, modern yaşam alanları ve yeşil alanların artırılmasının ilçenin yaşam kalitesini yükselttiğini belirterek, Belediye Başkanı Babaoğlu ve ekibine destekleri için minnettar olduklarını dile getirdi. Başkan Babaoğlu'nun liderliğindeki projelerin ilçenin geleceğine değer kattığını ifade eden sakinler, çalışmalarda emeği geçenlere başarılar diledi.

BABAOĞLU: RASİMPAŞA MAHALLESİNİN YAŞAM KALİTESİ ARTACAK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı açıklamada, “Rasimpaşa Mahallesi'nin modern, güvenli ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturulması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mahalle sakinlerinin yaşam kalitesini yükseltmek, ulaşımı kolaylaştırmak ve çevre düzenlemeleriyle güzel mekanlar oluşturmak için çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini sizlerin de bilmesini isterim” dedi.