Hendek Belediyesi

ŞEHRİN MERKEZİNE GÜÇLÜ ALT YAPI İÇİN İLK KAZMA

Geri

ŞEHRİN MERKEZİNE GÜÇLÜ ALT YAPI İÇİN İLK KAZMA

ŞEHRİN MERKEZİNE GÜÇLÜ ALT YAPI İÇİN İLK KAZMA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla sorunsuz bir alt yapı için şehir merkezini kapsayan yağmur suyu hattı çalışmasında ilk etap başladı. 

ŞEHRİN KALBİNE GÜÇLÜ ALT YAPI

Hendek Belediyesine bağlı ekipler yağmur suyu yenileme ve güçlendirmesi çalışmaları kapsamında Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi, Remzi Efendi Caddesi Kesişimi Taksi Durakları önünden çalışmalara başladı. Cumhuriyet meydanına (Havuz) kadar sürecek alt yapı çalışmalarında, yağmur suyuna kalıcı çözüm üretmek için çalışan ekipler 210 metre uzunluğunda 600 lük beton borularla(büz) yağmur suyunun Uludere çayına deşarj edilmesini hedefliyor.

HENDEK’İN KRONİK PROBLEMİ

Şehrin kalbinde yapılan ve su baskını gibi kronik bir problemin önüne geçilmesi hedeflenen çalışmalar hakkında konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Hendek’in çehresini değiştirdiğimiz ve hız kesmeden devam ettirdiğimiz üst ve alt yatırımlarıyla sorunlar bir bir çözülüyor. Hayata geçirdiğimiz projelerin yanı sıra şehrimizin önemli problemlerinden biri olan aşırı yağış sonrası oluşan su baskınlarının önüne geçebilmek adına çalışmalara kısa sürede başladık. 3 etapta yapacağımız çalışmaların sonunda şehrimizin merkezi başta olmak üzere şehrimizin birçok bölgesinde su baskınlarının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Hendek için çok çalışıyor, şehrimizi geleceğe taşıyoruz” dedi.

İlk etap çalışmaların bir haftada tamamlanması planlanırken, Cumhuriyet meydanından Ali Gaffar Okkan Bulvarı istikametine gidecek araç sürücülerinin bu süre içinde alternatif yolları kullanması hatırlatıldı.