Hendek Belediyesi

SOSYAL MESAFE DENETİMİ

Geri

SOSYAL MESAFE DENETİMİ

SOSYAL MESAFE DENETİMİ

Hendek Belediyesi Zabıtaları ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri Pazar yerinde ve şehirdeki işyerlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdürüyor.

PAZARYERİNDE OLAĞANÜSTÜ TEDBİR

Hendek Belediyesi koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında çalışmalarını ve denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler bugün Hendek Kapalı Pazar yerinde kontrol ve dezenfektan noktaları kurarak, vatandaşları kurallara uyması konusunda bilgilendirdi. Kontrollerde maske takılması istenirken, Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin katılımıyla yapılan denetimlerde esnaf ve sanatkarların maske ve eldiven takarak, gerekli hijyen-mesafe kurallarına uyması istendi.

SOSYAL MESAFE UYARISI

Diğer bir denetimde marketlere ve işyerlerine yönelik yapıldı. Polis ve Zabıta işyerlerine yönelik yaptığı denetimde iş yeri sahiplerini dezenfektan ve maske kullanımı ile işyerinde sosyal mesafe kurallarına uyulması için tebligatta bulundu.  Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Salgın tehdidi bitene kadar bu zor günlerde halkımızın sağlığı için alınan tedbirlerin harfiyen uygulanması için başlatılan yoğun çalışmalar devam edecek. Vatandaşlarımızın devletimiz tarafından alınan kurallara harfiyen uyması gerekmektedir” denildi.