Hendek Belediyesi

TAŞKIN RİSKİNE KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİR

Geri

TAŞKIN RİSKİNE KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİR

TAŞKIN RİSKİNE KARŞI ÖNLEYİCİ TEDBİR

Kış gelmeden önce ilçe genelinde menfez, dere yatağı ve açık kanalların bakımlarına başlayan Hendek Belediyesi ekipleri, olası taşkına karşı tespit edilen noktalarda önleyici tedbir çalışmalarına devam ediyor.

KONTROL VE TESPİTLER YAPILIYOR

Mahallelerde menfezlerin bakımlarını yapan ekipler, su akışını engelleyen unsurlara müdahale ederek olası yoğun yağışlarda herhangi bir olumsuz yaşanmaması için mücadele ediyor. Dere yatağı, menfez, açık kanal gibi yağmur sularının geçişini sağlayan güzergahlarda temizlik yapan ekiplerin bu çalışması mahallelerde memnuniyet yarattı. Şuana kadar tespit edilen Esentepe, Sümbüllü ve Çamlıca’da çalışmalarını yapan ekipler, kontrol çalışmalarını da sürdürüyor.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Olası yoğun yağışlarda suyun akışını kesmesi muhtemel olan toprak, taş parçaları, kuruyan dallar, çöpler ve her nevi akışının önünde engel olacak unsurlara müdahale ediliyor. Burada amaç yoğun yağışlarda olası bir taşkını engellemektedir. Önleyici bir çalışma yürütülürken, vatandaşlarımızdan gelen memnuniyetler bizleri sevindirmektedir” denildi.