Hendek Belediyesi

ULUDERE’DE KAPSAMLI TEMİZLİK HAREKATI BAŞLADI

Geri

ULUDERE’DE KAPSAMLI TEMİZLİK HAREKATI BAŞLADI

Hendek Belediyesi ekipleri ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile Hendek’in tam ortasından geçen Uludere Çay’ında temizlik çalışmalarına başlandı. Dere tabanında yer alan yüzeysel atıklar ve dere içinde bulunan atıklar iş makinalarıyla temizleniyor.

SASKİ İLE BİRLİKTE

Çevreyi ve insan sağlığını tehdit eden olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve görüntü kirliliğine son vermek amacıyla Hendek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekipleri tarafından dere temizlik çalışmaları başladı. Uludere Köprübaşı mevkiinden başlanılan çalışmalarda dere tabanında yer alan kum birikintileri, cam, plastik ve metal atıkları iş makinalarıyla temizlenerek kamyonlara yüklenip bertaraf ediliyor.

DERELERİMİZİ VE ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Çevremizi temiz tutmak, halk sağlığını korumak ve kent estetiğini sağlamak amacıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ ile birlikte dere temizliği çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız derelerimizi her türlü kirlilikten arındırarak halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak ve derelerimizin bulunduğu alanlara güzel bir görünüm kazandırmak. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalar belirli bir program dâhilinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ ile birlikte devam edecek” denildi.