Hendek Belediyesi

YAPILANDIRMADA SON GÜN UYARISI!

Geri

YAPILANDIRMADA SON GÜN UYARISI!

YAPILANDIRMADA

SON GÜN UYARISI!

 

Hendek Belediyesi, kuruma borcu bulunan mükelleflere tanınan yapılandırma başvuru süresinin 31 Aralık Perşembe günü sona erdiğini hatırlatarak vatandaşları uyardı

 

PERŞEMBE SON GÜN

Hendek Belediyesi, 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşları borç yapılandırma konusunda son gün uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada, “Belediyemize borcu bulunan mükelleflerimiz, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Teknik Hizmetler Binasında bulunan (Kapalı Pazar yeri) Gelirler Servisine başvurarak ya da e-belediye üzerinden borçlar yapılandırılabilecektir.

 

KOLAYLIK İMKANI

“Mükellefler https://webportal.hendek.bel.tr adresi üzerinden belediyemize gelmeden borçlarını yapılandırıp, dilerseler ödeme yapılabilecekler. Vatandaşlarımız Online olarak Sicil,TC Kimlik veya Vergi Numarası ve belirledikleri şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilecek. Kanuna göre peşin ödemelerde borçların gecikme cezası ve faizleri silinecek, bunun yerine Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplama yapılacak. Ayrıca  yapılan Yİ-ÜFE hesaplaması üzerinden yüzde 90 indirim uygulanacaktır. Ayrıca 6, 9, 12 ve 18 taksitle borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.”